Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Kuchaři do domu – úvodní stránka
AKC ČR AKC ČR a WACS

Zdravé svačiny do škol


Ilustrační fotografie
Ministerstvo zemědělství podpoří zdravé stravování žáků!
Vláda dne 8. 3. 2017 schválila změnu programů „Mléko do škol“ a „Ovoce a zelenina do škol“. Upravené podmínky umožní dodávat produkty do škol i malým regionálním výrobcům a program budou moci nově využívat také žáci 2. stupně základních škol. Stanovena byla i minimální velikost porce.

Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky díky změnám v programu dostane zeleninu, ovoce a mléčné výrobky více dětí než dosud, počítá se až s dvojnásobkem. Mléko by mělo dostávat až 1,1 milionu žáků, ovoce a zeleninu asi 910 tisíc. Na zdravé svačiny tak půjde od příštího roku ze státního rozpočtu 930 milionů korun. Zohlední se také nesnášenlivost laktózy u některých dětí, proto budou do škol dodávány i neochucené mléčné výrobky a výrobky se sníženým obsahem laktózy.

Větší důraz bude kladen na potraviny z ekologického zemědělství. Ty neobsahují umělé přidané látky a podle Výzkumného ústavu mlékárenského mléko z ekologických farem má vyšší množství bioaktivních látek než to z běžných chovů. Všechny dodávané výrobky musí splňovat limity tzv. pamlskové vyhlášky a některé také limity podle legislativy EU.

Programy budou obohaceny o exkurze do zemědělských podniků nebo o různé vzdělávací soutěže. Ročně na zdravé potraviny pro školáky přispěje také EU, a to částkou ve výši téměř 160 milionů korun. Nově bude možno také převést až 20 % peněz z jednoho programu na druhý a ruší se povinná spoluúčast členských států.

Změna obou programů vychází z nových předpisů EU, částečně mění i výběr dodávaných produktů. Hlavním cílem celého programu je i nadále zlepšovat stravovací návyky dětí a předcházet jejich obezitě.
Vybrané produkty bude schvalovat komise MZ za účasti Ministerstva zdravotnictví.
 
Nyní už je do programu přihlášeno a schváleno 17 dodavatelů ovoce a zeleniny a 7 dodavatelů mléka. Zapojit se mohou také místní a regionální dodavatelé, ti pak mohou své produkty dodávat do škol přímo ve svém okolí. Protože ale došlo ke změně legislativy upravující oba programy, přihlášky budou muset opětovně poslat i dodavatelé, kteří jsou již schváleni, a to do 30. 4. 2017 na Státní zemědělský intervenční fond.

Autor: Eva Ch
Zdroj: tisková mluvčí MZ
 
Víte, že v seznamu Kuchaři do domu.cz si můžete objednat profesionálního osobního kuchaře na rodinnou oslavu nebo firemní párty? Nebo kompletní catering?
V seznamu  Kuchaři do domu najdete kuchaře profeionály, VIP kuchaře, lektory vaření, specialisty a odborníky mezinárodních kuchyní, odborníky zdravé výživy a lékařských diet, gastroporadce, foodstylisty a cateringové služby. K objednání na akce z celé ČR.
Ostatní

Organo Gold – gurmánská káva, která nezakyseluje!

Organo Gold je gurmánská káva, která nezakyseluje. Tato káva nezakyseluje a nepálí po ní žáha! Navíc si pochutnáte na gurmánské kávě, 100% arabice v top kvalitě.

čtěte více...

Pěkná reference: Dárkový poukaz s Kuchaři do domu

Pěkná reference na Dárkový poukaz s Kuchaři do domu. Dárkový poukaz udělal radost.

čtěte více...

Výborná reference: Grilování s Kuchaři do domu

Výborná reference na grilování s Kuchaři do domu nás opět potěšila. Vaříme pro vás s vášní a láskou. Děkujeme Podnikatelskému klubu Empiria 21 v Jihlavě za zpětnou vazbu na nás.
                                     

čtěte více...

Výborná reference na službu Kuchaři do domu

Doporučení a reference jsou důležitým momentem při rozhodování zákazníka. Výborná reference na služby Kuchaři do domu nás potěšila, ale je také známkou, že služby našich mistrů kuchařů jsou velmi kvalitní i cenově dostupné.
čtěte více...

Srovnání potravin se zahraničními

Podle průzkumu Státní zemědělské a potravinářské inspekce vadí téměř 90 % českých spotřebitelů odlišné složení některých jinak totožných výrobků, které dodávají nadnárodní firmy.

čtěte více...

Potřebujete doučování, vaření, brýle nebo oblečení? Zavolejte SLUŽBY DO DOMU!

Zajistíme Vám profesionálního učitele, kuchaře, optika nebo stylistu do domu. Nemusíte z domu, přijedeme za Vámi! Objednejte si SLUŽBY DOMU. Ušetříte čas, práci, starosti a peníze.

čtěte více...

Maminky a tatínkové: Nestíháte? Pomůže vám kuchař do domu

Nestíháte při péči o děti to, co dříve? Nemáte nejednou čas na sebe ani na partnera, natož abyste připravili něco výjimečného? Vyberte si kuchaře do domu a objednejte si ho.
 

čtěte více...

Mezinárodní den žen: Jak ho oslavíte vy? Kuchaři do domu připraví oslavu

MDŽ je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen roku 1908. Roku 1975 OSN oficiálně uznala MDŽ.

čtěte více...

Soutěž nejlepších cukrářů, číšníků a kuchařů z našich škol

23. ročník celorepublikového finále soutěže mladých talentů v oborech cukrář, kuchař a číšník se konalo ve dnech 19. - 20. ledna 2017. Mezinárodního mistrovství České republiky Gastro Junior Brno – Bidvest Cup se zúčastnilo 77 soutěžících.

čtěte více...

Kuchaři do domu: Vítaná služba pro zaneprázdněné ženy, podnikatelky, manažerky

Služby kuchařů do domu jsou určeny především pro velmi zaneprázdněné ženy, podnikatelky, manažerky, aktivní rodiny a jednotlivce. Ušetří ženám čas, starosti, práci i peníze s přípravou oslavy!

čtěte více...

Firemní akce s gurmánským pohoštěním

Kuchaři do domu připraví na vaši firemní akci gurmánské pohoštění. Užijete si zážitkovou gastronomii. VIP profesionální kuchaři vaří čerstvé speciality světových kuchyní z kvalitních surovin nebo poskytují catering na vysoké úrovni.

čtěte více...

Svatební menu a hostinu na klíč: Připraví profesionální kuchaři do domu

Kuchaři do domu připraví svatební menu přesně podle vašeho přání. V seznamu Kuchaři do domu si vyberete a objednáte profesionálního kuchaře na svatbu nebo catering na svatbu po celé ČR, který poskytují renomovaní kuchaři na vysoké úrovni.
 

čtěte více...

Svatba: Kuchaři do domu připraví svatební hostinu, svatební raut, catering

Kuchaři do domu jsou také specialisté na svatbu. Na portálu Kuchaři do domu.cz si vyberete a objednáte kuchaře na rodinnou oslavu, firemní akci nebo catering z celé České republiky. Sami si vyberete nejlepší nabídku kuchařů. Doporučíme Vám ověřeného profesionálního kuchaře.

čtěte více...

Kapela Vivasong Víti Vávry je specialistou na společenské akce

Kapela Vivasong Víti Vávry je specialistou na společenské akce, které připraví na klíč. Umělecká agentura a živá hudba pobaví Vás a hosty na rodinných, firemních a společenských akcích.

čtěte více...

Přísnější podmínky pro dovoz a prodej sudových vín

Zákon výrazně omezuje množství prodejních míst sudového vína, které již nebude možno zakoupit v pochybných trafikách, nýbrž v provozovnách výrobců vína nebo přímo u dovozců.

čtěte více...
Více z kategorie aktuality naleznete ZDE