Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Kuchaři do domu – úvodní stránka
AKC ČR AKC ČR a WACS

Mezinárodní den žen: Jak ho oslavíte vy? Kuchaři do domu připraví oslavu


Ilustrační fotografie
8. březen – Mezinárodní den žen

Historie
MDŽ je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen roku 1908. Tehdy, 8. března, demonstrovalo více než 15 tisíc žen za zlepšení životních podmínek, získání volebního práva, spravedlnost a mír, občanskou a politickou rovnoprávnost, zvýšení mezd, zkrácení pracovní doby, ukončení zaměstnávání dětí, a to pod heslem „chléb a růže“. Chléb symbolizoval ekonomické jistoty, růže kvalitnější život.
O rok později, 28. února, si ženy stávku připomněly poprvé.
V Kodani roku 1910 navrhla vyhlášení Mezinárodního dne žen německá socialistka Clara Zetkinová, pevné datum ale nebylo ještě stanoveno.
V roce 1911 v Německu, Švýcarsku, Dánsku a Rakousko – Uhersku připadlo MDŽ na 19. března.
Pevné datum 8. března bylo stanoveno r. 1913.

Kocem 50. let se genderové role v domácnosti vyrovnávaly. (Jedná se o soubor nepsaných pravidel, která předpisují určité chování pouze ženám a jiné pouze mužům. Většina společnosti považovala za správné, aby žena zůstala s dítětem na mateřské dovolené a muž chodil do zaměstnání. Pokud by tomu bylo obráceně, to už jako správné vnímáno nebylo). 50. léta nebyla nakloněna ani tématům sexuality. V tehdejším Československu ale sexuologie fungovala již jako obor a pražští odborníci se rozhodli zkoumat ženský orgasmus, což bylo naprosto unikátní téma. Podle tehdejšího výzkumu se orgasmus žen spojoval s rovnými genderovými rolemi v domácnosti. Sexuologové došli k závěrům, že pokud muž svoji ženu nerespektuje, nepomáhá jí s dětmi a domácností, nemůže docházet ani k uspokojivému sexu, tudíž ani k orgasmu.

Roku 1975, kdy OSN oficiálně uznala MDŽ, se oslavy rozšířily i do států, které do té doby o jeho existenci ani nevěděly.
V průběhu let se oslavy měnily, u nás se tento svátek spojoval převážně s komunistickou propagandou, v době socialismu byl spjat s rudými karafiáty, drobnými dárky a oslavami na pracovišti. V televizi se vysílaly zábavné pořady pro ženy.
 
Po roce 1989 byl opomíjen a od roku 1990 již nepatřil mezi oficiální svátky. Do našich kalendářů se opět vrátil roku 2004 a v mnoha rodinách se slaví nadále.
Oslavy stého výročí MDŽ (rok 2011) byly spjaty s rozsáhlou mediální kampaní proti násilí, kterou nastartovalo OSN. Cílem bylo rozšířit povědomí o násilí na ženách, které se stále stupňuje.
Připomínat si tento den je důležité, protože i když došlo v mnoha oblastech k výraznému zlepšení, stále není situace ve všech zemích uspokojivá a je nutné zde dál prosazovat rovnoprávnost žen a mužů v zaměstnání, politice, vzdělání i rodině.

Jak si zpříjemnit slavnostní okamžik?
Každá žena jako přítelkyně, partnerka, manželka, matka, hospodyně, kuchařka, či babička má mnoho funkcí a povinností. A která z nás by nechtěla alespoň v tento sváteční den ušetřit nejen peníze, ale i čas pro sebe a své blízké?
A právě Kuchaři do domu tuto pomoc nabízejí. Připraví celou oslavu MDŽ.
Připraví oslavu, která pro vás bude bez práce, starostí, front v obchodech, nebo kuchaře jako dárek při romantické večeři, dokonce zajistí i dárkový poukaz.
Profesionální kuchař nakoupí čerstvé suroviny podle vašeho přání, uvaří menu dle domluvy, naservíruje, pak uklidí kuchyni a odjede. Podle domluvy přiveze i potřebný inventář.

Nyní oslavíme v pohodě MDŽ a 19. listopadu se můžeme těšit na MDM, Mezinárodní den mužů, jehož historie sahá do 60. let minulého století.

Domácí oslava v pohodlí a soukromí se navíc vyplatí oproti placení v restauraci salónků, drahých alkoholických a nealkoholických nápojů.
Využijte pomoci našich profesionálních kuchařů a udělejte si krásný 8. březen - www.Kucharidodomu.cz.
 
Autor: Eva Ch.
Zdroj: Wikipedie, Příruční slovník naučný
Fotogalerie
Mořské plody, kucharidodomu.cz,  foto:Samphotostck/photodesign Saláty milují ženy, Kucharidodomu.cz, foto: Samphotostock/ Raut k mezinárodnímu dni žen, Kuchaři do domu.cz, foto: Samphotostock/ Všechno nejlepší k MDŽ, Kuchaři do domu
Ostatní

Zážitkový raut s Kuchaři do domu: Pro podnikatelský klub Negotium jsme zajistili luxusní raut v Bistru Jan Paukert

V krásném moderním Bistru Jan Paukert s VIP kuchařem Radkem Příhonským se konala skvělá networkingová akce podnikatelského klubu Negotium. Kuchaři do domu spojují zážitkové menu, zábavu a networking.

čtěte více...

Gurmánské zážitky: Degustace parfémů s 6 chodovou gurmánskou večeří

S KUCHAŘI DO DOMU MÁTE ZÁBAVU! Unikátní zážitková akce v České republice se konala dne 16.11.2017 ve 4* hotelu Schwaiger v Praze. Gurmánské menu, TOP gastronomie, zábavné, kreativní, voňavé, vyladěné menu. 

čtěte více...

Zážitkové menu: Degustace parfémů s 5 chodovou gurmánskou večeří

Milujete skvělé jídlo? Máte rádi krásné vůně a parfémy? Chcete vyzkoušet mimořádný gurmánský zážitek? Užijte si skutečně zážitkové menu k v podobě Degustace parfémů s gurmánskou večeří o 5 chodech.

čtěte více...

Kompletní nabídka služeb KUCHAŘI DO DOMU

Pořádáte firemní oslavu, propagační akci nebo teambuilding? Plánujete rodinnou nebo soukromou oslavu? Poskytujeme kompletní nabídku služeb KUCHAŘI DO DOMU.

čtěte více...

Originální Gurmánské akce v roce 2018: Kuchaři do domu připraví zážitkové gurmánské akce

Představujeme NOVINKY na gurmánské akce a zážitky. KUCHAŘI DO DOMU na Vaši akci zajistí kuchaře nebo kompletní catering. Připravili jsme skutečně originální zážitkové gurmánské akce.

čtěte více...

Energetické dobro aneb jak dosáhnout trvalé úspory

Naše společnost Optimal-Energy.cz, a. s., spolupracuje s mnoha restauracemi, firmami, obecními úřady, se školami apod., kde dlouhodobě snižujeme pravidelné vysoké náklady na elektrickou energii, zemní plyn, vodu a teplo. 

čtěte více...

Kuchař na narozeniny: Užijte si oslavu se svými hosty bez práce! Výborná reference na služby kuchaři do domu.

Víte, že si můžete užít narozeniny se svými hosty? Bez práce a bez starostí! Objednejte si kuchaře do domu. Kuchař na narozeniny připraví oslavu podle Vašich přání. Máme výborné reference na služby kuchaři do domu.

čtěte více...

PUKOMET: Švédský nástroj pro trénink brankářů celého klubu

Ve Švédsku využívají pro trénování brankářů všech věkových kategorií tzv. PUKOMET. Je to stroj na vystřelování puků. Stačí zakoupit jeden takový stroj a může jej využívat celý hokejový klub. Tak to dělá v současnosti více jak 100 hokejových klubů ve Švédsku.

čtěte více...

Organo Gold – gurmánská káva, která nezakyseluje!

Organo Gold je gurmánská káva, která nezakyseluje. Tato káva nezakyseluje a nepálí po ní žáha! Navíc si pochutnáte na gurmánské kávě, 100% arabice v top kvalitě.

čtěte více...

Pěkná reference: Dárkový poukaz s Kuchaři do domu

Pěkná reference na Dárkový poukaz s Kuchaři do domu. Dárkový poukaz udělal radost.

čtěte více...

Výborná reference: Grilování s Kuchaři do domu

Výborná reference na grilování s Kuchaři do domu nás opět potěšila. Vaříme pro vás s vášní a láskou. Děkujeme Podnikatelskému klubu Empiria 21 v Jihlavě za zpětnou vazbu na nás.
                                     

čtěte více...

Výborná reference na službu Kuchaři do domu

Doporučení a reference jsou důležitým momentem při rozhodování zákazníka. Výborná reference na služby Kuchaři do domu nás potěšila, ale je také známkou, že služby našich mistrů kuchařů jsou velmi kvalitní i cenově dostupné.
čtěte více...

Zdravé svačiny do škol

Ministerstvo zemědělství podpoří zdravé stravování žáků! Vláda dne 8. 3. 2017 schválila změnu programů „Mléko do škol“ a „Ovoce a zelenina do škol“. Upravené podmínky umožní dodávat produkty do škol i malým regionálním výrobcům.

čtěte více...

Srovnání potravin se zahraničními

Podle průzkumu Státní zemědělské a potravinářské inspekce vadí téměř 90 % českých spotřebitelů odlišné složení některých jinak totožných výrobků, které dodávají nadnárodní firmy.

čtěte více...

Potřebujete doučování, vaření, brýle nebo oblečení? Zavolejte SLUŽBY DO DOMU!

Zajistíme Vám profesionálního učitele, kuchaře, optika nebo stylistu do domu. Nemusíte z domu, přijedeme za Vámi! Objednejte si SLUŽBY DOMU. Ušetříte čas, práci, starosti a peníze.

čtěte více...
Více z kategorie gastro-akce-mesice naleznete ZDE