Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Kuchaři do domu – úvodní stránka
AKC ČR AKC ČR a WACS

Mezinárodní den žen: Jak ho oslavíte vy? Kuchaři do domu připraví oslavu


Ilustrační fotografie
8. březen – Mezinárodní den žen

Historie
MDŽ je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen roku 1908. Tehdy, 8. března, demonstrovalo více než 15 tisíc žen za zlepšení životních podmínek, získání volebního práva, spravedlnost a mír, občanskou a politickou rovnoprávnost, zvýšení mezd, zkrácení pracovní doby, ukončení zaměstnávání dětí, a to pod heslem „chléb a růže“. Chléb symbolizoval ekonomické jistoty, růže kvalitnější život.
O rok později, 28. února, si ženy stávku připomněly poprvé.
V Kodani roku 1910 navrhla vyhlášení Mezinárodního dne žen německá socialistka Clara Zetkinová, pevné datum ale nebylo ještě stanoveno.
V roce 1911 v Německu, Švýcarsku, Dánsku a Rakousko – Uhersku připadlo MDŽ na 19. března.
Pevné datum 8. března bylo stanoveno r. 1913.

Kocem 50. let se genderové role v domácnosti vyrovnávaly. (Jedná se o soubor nepsaných pravidel, která předpisují určité chování pouze ženám a jiné pouze mužům. Většina společnosti považovala za správné, aby žena zůstala s dítětem na mateřské dovolené a muž chodil do zaměstnání. Pokud by tomu bylo obráceně, to už jako správné vnímáno nebylo). 50. léta nebyla nakloněna ani tématům sexuality. V tehdejším Československu ale sexuologie fungovala již jako obor a pražští odborníci se rozhodli zkoumat ženský orgasmus, což bylo naprosto unikátní téma. Podle tehdejšího výzkumu se orgasmus žen spojoval s rovnými genderovými rolemi v domácnosti. Sexuologové došli k závěrům, že pokud muž svoji ženu nerespektuje, nepomáhá jí s dětmi a domácností, nemůže docházet ani k uspokojivému sexu, tudíž ani k orgasmu.

Roku 1975, kdy OSN oficiálně uznala MDŽ, se oslavy rozšířily i do států, které do té doby o jeho existenci ani nevěděly.
V průběhu let se oslavy měnily, u nás se tento svátek spojoval převážně s komunistickou propagandou, v době socialismu byl spjat s rudými karafiáty, drobnými dárky a oslavami na pracovišti. V televizi se vysílaly zábavné pořady pro ženy.
 
Po roce 1989 byl opomíjen a od roku 1990 již nepatřil mezi oficiální svátky. Do našich kalendářů se opět vrátil roku 2004 a v mnoha rodinách se slaví nadále.
Oslavy stého výročí MDŽ (rok 2011) byly spjaty s rozsáhlou mediální kampaní proti násilí, kterou nastartovalo OSN. Cílem bylo rozšířit povědomí o násilí na ženách, které se stále stupňuje.
Připomínat si tento den je důležité, protože i když došlo v mnoha oblastech k výraznému zlepšení, stále není situace ve všech zemích uspokojivá a je nutné zde dál prosazovat rovnoprávnost žen a mužů v zaměstnání, politice, vzdělání i rodině.

Jak si zpříjemnit slavnostní okamžik?
Každá žena jako přítelkyně, partnerka, manželka, matka, hospodyně, kuchařka, či babička má mnoho funkcí a povinností. A která z nás by nechtěla alespoň v tento sváteční den ušetřit nejen peníze, ale i čas pro sebe a své blízké?
A právě Kuchaři do domu tuto pomoc nabízejí. Připraví celou oslavu MDŽ.
Připraví oslavu, která pro vás bude bez práce, starostí, front v obchodech, nebo kuchaře jako dárek při romantické večeři, dokonce zajistí i dárkový poukaz.
Profesionální kuchař nakoupí čerstvé suroviny podle vašeho přání, uvaří menu dle domluvy, naservíruje, pak uklidí kuchyni a odjede. Podle domluvy přiveze i potřebný inventář.

Nyní oslavíme v pohodě MDŽ a 19. listopadu se můžeme těšit na MDM, Mezinárodní den mužů, jehož historie sahá do 60. let minulého století.

Domácí oslava v pohodlí a soukromí se navíc vyplatí oproti placení v restauraci salónků, drahých alkoholických a nealkoholických nápojů.
Využijte pomoci našich profesionálních kuchařů a udělejte si krásný 8. březen - www.Kucharidodomu.cz.
 
Autor: Eva Ch.
Zdroj: Wikipedie, Příruční slovník naučný

TIP: Chcete poděkovat ženám ve firmě za výbornou práci? Chcete je překvapit? Vážíte si svých žen? Chcete stmelit dámský kolektiv, pobavit při výborném rautu, kulinářskou show, workshopem, kurzem vaření?

Objednejte si originální zážitkové akce pro ženy:
Zážitkovou degustační večeři s VIP KUCHAŘEM a mistrem světa s cooking show.

Tematické večery
- Živé folklorní představení s domácím moravským rautem v srdci Prahy – cimbálovka a originálně krojovaní tanečníci ve stylové restauraci) za bezkonkurenční cenu včetně nápojů v Praze! Doporučujeme pro všechny.
- Přijedeme s pravou českou zabíjačkou, párování piva s jídlem a škola čepování, otvírání ústřic, sabráž šampaňského…aj.
- Vinná degustace nejkvalitnějších oceněných ve světě moravských vín ve spolupráci s Prezidentem Asociace sommeliérů ČR. Koná se v Praze 
- Degustace parfémů se zážitkovou večeří o 6 chodech – ingredience v parfému je obsažena v celém menu (růže, vanilka, levandule..aj.). Doporučujeme pro ženy.

Jaké originální gurmánské akce zajistíme?
Catering s kulinářskou show až 25 světových kuchyní.
1.Vegetariánský raut +live cooking saláty
2. Francouzský raut + live cooking Crepes Suzette
3. Irský raut + live cooking Irská  polévka
4. Japonský raut + live cooking Sushi
5. Kubánský + live cooking Molekulární coctaily
6. Mafia + live cooking Molekulární coctaily
7. Mexický + live cooking Buritos
8. Moravský + live cooking Uzená šunka
9. Staročeský + live cooking Terinka a pomazánka
10. Grilování + live cooking Grilování
11. Jihoafrická a izraelská kuchyně  - raut s VIP kuchařem, který působil na Ministerstvu zahraničních věcí, prezentoval českou gastronomii v Izraeli, Kodani. Mnoho let pobýval v JAR. Byl také osobním kuchařem pana Karla Schwanzenberga.
12. Sushi show – s VIP kuchařem nebo workshop sushi
13. Degustace parfémů se zážitkovou večeří o 6 chodech
14. Kolumbijský večer s rodilou Kolumbijkou
15. Čokoládová show
16. Tančící vařečka – show - příprava menu při hudbě do 5 minut
17. Hmyzí a molekulární kuchyně
Mnoho dalších podle Vašich požadavků.

V případě dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
 ZADEJTE POPTÁVKU: www.KuchariDoDomu.cz., 777136103, info@kucharidodomu.cz.

Fotogalerie
Mořské plody, kucharidodomu.cz,  foto:Samphotostck/photodesign Saláty milují ženy, Kucharidodomu.cz, foto: Samphotostock/ Raut k mezinárodnímu dni žen, Kuchaři do domu.cz, foto: Samphotostock/ Všechno nejlepší k MDŽ, Kuchaři do domu
Ostatní

Nabídky eventů a akcí: kuchařská show, workshopy, catering, live cooking, VIP kuchaři, 25 kuchyní

Pořádáte firemní akci, event, propagační akci, teambuilding, výročí firmy, konferenci? Rozzáříme vaše akce. Kompletně zajistí známí špičkoví Kuchaři do domu. Vyberte si z bohaté nabídky eventů a gurmánských akcí mistrů kuchařů!

čtěte více...

Teambuilding a gurmánské akce pro muže

Kuchaři do domu zajišťují oblíbené firemní teambuildingy pro muže, kulinářské akce, zajistí prostory i sportovní aktivity.
 

čtěte více...

Krásná reference: Kurz vaření s Kuchaři do domu

Krásná reference zákaznice na kurz vaření s Kuchaři do domu nás opět velmi potěšila. Zákazníci jsou nadšeni. Kuchaři do domu patří mezi špičky ve svém oboru. Poskytují kurzy vaření doma u zákazníků, zábavné workshopy ve firmě nebo moderním gastrostudiu.

čtěte více...

Jarní piknik ve velikonočním kabátku

Velikonoce jsou svátky jara a jako takové nás lákají do přírody. To platí dvojnásob, když připadnou na tak pozdní termín jako letos. Dá se předpokládat, že už bude opravdu pěkně teplo a tak jsou ideální příležitostí pro pořádání prvních jarních pikniků.
 

čtěte více...

Kompletní nabídka kulinářských služeb a gurmánských akcí Kuchařů do domu v roce 2019

Kuchaři do domu patří mezi špičky ve svém oboru. Poskytují rozsáhlé kulinářské služby po celé ČR. Kompletně zajistí firemní akce, eventy, rodinné oslavy, svatby, recepce, bankety, společenské události, festivaly. Přijedou kamkoliv nebo zajistí prostory na akci.

čtěte více...

Další krásná reference na oslavu narozenin, jubilea a párty s Kuchaři do domu

Krásná reference zákazníka nás opět potěšila. Jak to funguje? Zadáte poptávku, pošleme ji více renomovaným mistrům kuchařům nebo osvědčeným cateringovým firmám. Doporučíme Vám kuchaře a kuchařské firmy podle vašich požadavků a podle regionu. Zašlou vám nabídku menu a cenu. Sami si vyberete nejlepší nabídku.
 
 

 

čtěte více...

Výborná reference: Teambuilding s Kuchaři do domu

Výborná reference na teambuilding s Kuchaři do domu nás velmi potěšila. Reference zákazníků jsou důležité. Potřebujete stmelit kolektiv? Mistři kuchaři připravují zábavné kulinářské teambuildingy.

čtěte více...

Podle čerstvosti zeleniny a ovoce se pozná kvalitní restaurace

Kvalitní restaurace připravuje své pokrmy vždy z čerstvé zeleniny a ovoce. Na jídelním lístku pak najdete bohatou nabídku z množství čerstvých a dobře uskladněných produktů, což se odrazí na výjimečné chuti pokrmů.

čtěte více...

Slavíte MDŽ ve vaší firmě? Objednejte si zážitkové gurmánské akce pro ženy s Kuchaři do domu!

Chcete poděkovat ženám ve vaší firmě za práci? Potřebujete stmelit kolektiv a motivovat zaměstnace? Objednejte si zážitkové gurmánské akce pro ženy. Pobavte se při zážitkové večeři s cooking show, workshopem, rautem s gastro show. Dnes vaří muži!

čtěte více...

TOP catering s VIP kuchaři do domu: Plánujete večírek nebo zážitkovou večeři pro VIP obchodní partnery, přátele, TOP managery?

Chcete se blýsknout před svými hosty? Kuchaři do domu patří mezi špičky ve svém oboru. Poskytují TOP catering s VIP kuchaři a renomovanými cateringovými společnostmi. Vaří nejlepší kuchaři ČR - členové Národního týmu a mistři světa 2018! 

čtěte více...

Gastro show s Kuchaři do domu: Rozzáříme vaše akce, eventy, teambuildingy, firemní večírky, školení, jubilea, párty kulinářskou show

Plánujete v tomto roce firemní nebo rodinné akce, event, teambuilding, oslavu jubilea? Rozzáříme vaši akci kulinářskou show! Přijedeme za vámi nebo zajistíme krásné stylové prostory na akci. Kuchaři do domu jsou mistři ve svém oboru.

čtěte více...

KUCHAŘI DO DOMU V MÉDIÍCH: ČASOPIS TÝDEN

Těší nás zájem médií o kvalitní a užitečné služby Kuchařů do domu. Článek vyšel 21. 1. 2019 v časopisu Týden. Služba šetří váš čas a peníze. VIP kuchaři, luxusní menu, TOP catering za dobrou cenu. Přijedeme k zákazníkovi nebo zajistíme stylové prostory.

čtěte více...

12 druhů rautů světových kuchyní s kulinářským show: Objednejte si firemní večírek, teambuilding nebo velkou firemní akci

Plánujete firemní večírek, teambuilding, event nebo velkou firemní akci? Kuchaři do domu připraví zážitkový raut s cooking show! Vyberete si oblíbenou světovou kuchyni, catering s kulinářským show.

čtěte více...

Catering: Kuchaři do domu na firemní akce poskytují kompletní catering

Kuchaři do domu jsou vysoce profesionální kuchaři, kteří poskytují kompletní catering na firemní akce. Mnozí VIP kuchaři do domu vlastní velké cateringové firmy.

čtěte více...

Svatba s Kuchaři do domu: Výborné reference zákazníků na služby Kuchařů do domu

Svatba s Kuchaři do domu má výborné reference zákazníků. Velmi nás těší. Ověření osobní kuchaři a osvědčené cateringové firmy z celé ČR jsou k objednání v seznamu www.KuchariDoDomu.cz.

čtěte více...
Více z kategorie gastro-akce-mesice naleznete ZDE