Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Kuchaři do domu – úvodní stránka
AKC ČR AKC ČR a WACS

Zdravé svačiny do škol


Ilustrační fotografie
Ministerstvo zemědělství podpoří zdravé stravování žáků!
Vláda dne 8. 3. 2017 schválila změnu programů „Mléko do škol“ a „Ovoce a zelenina do škol“. Upravené podmínky umožní dodávat produkty do škol i malým regionálním výrobcům a program budou moci nově využívat také žáci 2. stupně základních škol. Stanovena byla i minimální velikost porce.

Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky díky změnám v programu dostane zeleninu, ovoce a mléčné výrobky více dětí než dosud, počítá se až s dvojnásobkem. Mléko by mělo dostávat až 1,1 milionu žáků, ovoce a zeleninu asi 910 tisíc. Na zdravé svačiny tak půjde od příštího roku ze státního rozpočtu 930 milionů korun. Zohlední se také nesnášenlivost laktózy u některých dětí, proto budou do škol dodávány i neochucené mléčné výrobky a výrobky se sníženým obsahem laktózy.

Větší důraz bude kladen na potraviny z ekologického zemědělství. Ty neobsahují umělé přidané látky a podle Výzkumného ústavu mlékárenského mléko z ekologických farem má vyšší množství bioaktivních látek než to z běžných chovů. Všechny dodávané výrobky musí splňovat limity tzv. pamlskové vyhlášky a některé také limity podle legislativy EU.

Programy budou obohaceny o exkurze do zemědělských podniků nebo o různé vzdělávací soutěže. Ročně na zdravé potraviny pro školáky přispěje také EU, a to částkou ve výši téměř 160 milionů korun. Nově bude možno také převést až 20 % peněz z jednoho programu na druhý a ruší se povinná spoluúčast členských států.

Změna obou programů vychází z nových předpisů EU, částečně mění i výběr dodávaných produktů. Hlavním cílem celého programu je i nadále zlepšovat stravovací návyky dětí a předcházet jejich obezitě.
Vybrané produkty bude schvalovat komise MZ za účasti Ministerstva zdravotnictví.
 
Nyní už je do programu přihlášeno a schváleno 17 dodavatelů ovoce a zeleniny a 7 dodavatelů mléka. Zapojit se mohou také místní a regionální dodavatelé, ti pak mohou své produkty dodávat do škol přímo ve svém okolí. Protože ale došlo ke změně legislativy upravující oba programy, přihlášky budou muset opětovně poslat i dodavatelé, kteří jsou již schváleni, a to do 30. 4. 2017 na Státní zemědělský intervenční fond.

Autor: Eva Ch
Zdroj: tisková mluvčí MZ
 
Víte, že v seznamu Kuchaři do domu.cz si můžete objednat profesionálního osobního kuchaře na rodinnou oslavu nebo firemní párty? Nebo kompletní catering?
V seznamu  Kuchaři do domu najdete kuchaře profeionály, VIP kuchaře, lektory vaření, specialisty a odborníky mezinárodních kuchyní, odborníky zdravé výživy a lékařských diet, gastroporadce, foodstylisty a cateringové služby. K objednání na akce z celé ČR.
Ostatní

Zážitkový raut s Kuchaři do domu: Pro podnikatelský klub Negotium jsme zajistili luxusní raut v Bistru Jan Paukert

V krásném moderním Bistru Jan Paukert s VIP kuchařem Radkem Příhonským se konala skvělá networkingová akce podnikatelského klubu Negotium. Kuchaři do domu spojují zážitkové menu, zábavu a networking.

čtěte více...

Gurmánské zážitky: Degustace parfémů s 6 chodovou gurmánskou večeří

S KUCHAŘI DO DOMU MÁTE ZÁBAVU! Unikátní zážitková akce v České republice se konala dne 16.11.2017 ve 4* hotelu Schwaiger v Praze. Gurmánské menu, TOP gastronomie, zábavné, kreativní, voňavé, vyladěné menu. 

čtěte více...

Zážitkové menu: Degustace parfémů s 5 chodovou gurmánskou večeří

Milujete skvělé jídlo? Máte rádi krásné vůně a parfémy? Chcete vyzkoušet mimořádný gurmánský zážitek? Užijte si skutečně zážitkové menu k v podobě Degustace parfémů s gurmánskou večeří o 5 chodech.

čtěte více...

Kompletní nabídka služeb KUCHAŘI DO DOMU

Pořádáte firemní oslavu, propagační akci nebo teambuilding? Plánujete rodinnou nebo soukromou oslavu? Poskytujeme kompletní nabídku služeb KUCHAŘI DO DOMU.

čtěte více...

Originální Gurmánské akce v roce 2018: Kuchaři do domu připraví zážitkové gurmánské akce

Představujeme NOVINKY na gurmánské akce a zážitky. KUCHAŘI DO DOMU na Vaši akci zajistí kuchaře nebo kompletní catering. Připravili jsme skutečně originální zážitkové gurmánské akce.

čtěte více...

Energetické dobro aneb jak dosáhnout trvalé úspory

Naše společnost Optimal-Energy.cz, a. s., spolupracuje s mnoha restauracemi, firmami, obecními úřady, se školami apod., kde dlouhodobě snižujeme pravidelné vysoké náklady na elektrickou energii, zemní plyn, vodu a teplo. 

čtěte více...

Kuchař na narozeniny: Užijte si oslavu se svými hosty bez práce! Výborná reference na služby kuchaři do domu.

Víte, že si můžete užít narozeniny se svými hosty? Bez práce a bez starostí! Objednejte si kuchaře do domu. Kuchař na narozeniny připraví oslavu podle Vašich přání. Máme výborné reference na služby kuchaři do domu.

čtěte více...

PUKOMET: Švédský nástroj pro trénink brankářů celého klubu

Ve Švédsku využívají pro trénování brankářů všech věkových kategorií tzv. PUKOMET. Je to stroj na vystřelování puků. Stačí zakoupit jeden takový stroj a může jej využívat celý hokejový klub. Tak to dělá v současnosti více jak 100 hokejových klubů ve Švédsku.

čtěte více...

Organo Gold – gurmánská káva, která nezakyseluje!

Organo Gold je gurmánská káva, která nezakyseluje. Tato káva nezakyseluje a nepálí po ní žáha! Navíc si pochutnáte na gurmánské kávě, 100% arabice v top kvalitě.

čtěte více...

Pěkná reference: Dárkový poukaz s Kuchaři do domu

Pěkná reference na Dárkový poukaz s Kuchaři do domu. Dárkový poukaz udělal radost.

čtěte více...

Výborná reference: Grilování s Kuchaři do domu

Výborná reference na grilování s Kuchaři do domu nás opět potěšila. Vaříme pro vás s vášní a láskou. Děkujeme Podnikatelskému klubu Empiria 21 v Jihlavě za zpětnou vazbu na nás.
                                     

čtěte více...

Výborná reference na službu Kuchaři do domu

Doporučení a reference jsou důležitým momentem při rozhodování zákazníka. Výborná reference na služby Kuchaři do domu nás potěšila, ale je také známkou, že služby našich mistrů kuchařů jsou velmi kvalitní i cenově dostupné.
čtěte více...

Srovnání potravin se zahraničními

Podle průzkumu Státní zemědělské a potravinářské inspekce vadí téměř 90 % českých spotřebitelů odlišné složení některých jinak totožných výrobků, které dodávají nadnárodní firmy.

čtěte více...

Potřebujete doučování, vaření, brýle nebo oblečení? Zavolejte SLUŽBY DO DOMU!

Zajistíme Vám profesionálního učitele, kuchaře, optika nebo stylistu do domu. Nemusíte z domu, přijedeme za Vámi! Objednejte si SLUŽBY DOMU. Ušetříte čas, práci, starosti a peníze.

čtěte více...

Maminky a tatínkové: Nestíháte? Pomůže vám kuchař do domu

Nestíháte při péči o děti to, co dříve? Nemáte nejednou čas na sebe ani na partnera, natož abyste připravili něco výjimečného? Vyberte si kuchaře do domu a objednejte si ho.
 

čtěte více...
Více z kategorie gastro-akce-mesice naleznete ZDE