Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Jsme členy Hospodářské komory.
AKC ČR AKC ČR a WACS

Nejznámější televizní lidový kuchař a oblíbený profesionální kuchař Jiří Babica

Základní popis

Profesionální kuchař a jeden z nejoblíbenějších televizních kuchařů je vyučen v oboru gastronomie. Praxi získal v nejprestižnějších hotelích jako Alcron, Palace, hotel Ambassador. Učil se pod vedením nestora české gastronomie a uznávaného šéfkuchaře Jaroslava Sapíka. Společně své zkušenosti v přátelském duchu ukázali v TV pořadech Babica vs Sapík. Mediální schopnosti předváděl 6 let v TV NOVA v pořadu Babicovy dobroty. Velmi rád kreativně tvoří originální receptury. Dokázal, že dokonce profesionální kuchaři působící v luxusních restauracích se nedrží dogmaticky receptů, vaří doma kreativně z dostupných surovin. Vaří lidově a pro všechny. Vydal velmi úspěšnou kuchařku. Hovoří německy, částečně anglicky a polsky. Svým hezkým lidským přístupem, přátelským chováním, humorem a kreativitou si získal sympatie široké veřejnosti i renomovaných mistrů kuchařů.  
Nabízí gastro show, workshopy, školu vaření, catering na firemních, společenských akcích a festivalech i služby kuchaře do domu na rodinných oslavách.

Poskytované služby
VIP Profesionálové
Cateringové firmy s kuchaři do domu
Kurzy s pronájmem kuchařů do domu
Druhy kuchyní, které vaříme
Česká kuchyně
Slovenská kuchyně
Italská kuchyně
Španělská kuchyně
Řecká kuchyně
Mexická kuchyně
Maďarská kuchyně
Indická kuchyně
Thajská kuchyně
Ryby a mořské plody
Zvěřina
Grilování
Rožnění selat
Zdravá strava
Domácí strava
Sladké pečení
Studená kuchyně
Gastro show
Působnost v krajích
Celá ČR
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Karlovarský kraj
Královéhradecký kraj
Liberecký kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Pardubický kraj
Plzeňský kraj
Praha
Středočeský kraj
Ústecký kraj
Vysočina
Zlínský kraj
Nabízené akce
Velké akce - 20 a více osob
Na 1 den - celodenní vaření
Na 2 a více dní
Podrobný popis

Profesionální kuchař, mediálně oblíbený televizní kuchař a showman se vyučil v oboru gastronomie. Svou praxi získal v nejluxusnějších pražských hotelích – 9 let v hotelu Alcron, dále Ambassador, Palace. Cenné zkušenosti získal 15 letým vařením ve vyhlášené restauraci v Německu a jako kuchař na cestách procestoval téměř celý svět a kontinenty. Prvky světových kuchyní komponuje do vlastních receptů a české kuchyně.
Hovoří několika světovými jazyky. Vydal vlastní velmi úspěšnou kuchařku.
S renomovaným šéfkuchařem a špičkou české gastronomie Jaroslavem Sapíkem se potkali v roce 1978 v 5* hotelu Ambassador v Praze, kde byl mistr Sapík šéfkuchařem a pan Babica k němu nastoupil jako talentovaný elév. Propagátor české gastronomie doma i ve světě pan Sapík a oblíbený lidový kuchař pan Babica se spojili na televizních obrazovkách v TV Barrandov v seriálu kuchařských pořadů Babica vs. Sapík. V přátelském duchu, s absolutně profesionálním nadhledem a úsměvem vytvořili geniální kuchařský tandem, který prezentuje a vaří „pro všechny“ z dostupných surovin podle ročních období. Vařit přeci lze zcela profesionálně, poctivou kuchyni s humorem a kreativně.
Talentovaný a sympatický lidový kuchař se pravidelně 6 let objevoval na televizních obrazovkách TV Nova v pořadu Babicovy dobroty. Geniální produkce pořadu založená na přátelském duchu, humoru a lidové vaření pro všechny vyvolala obrovskou sledovanost. Jedněmi milovaný, druhými kritizovaný profesionální lidový kuchař Jiří Babica inovativně tvoří recepty z dostupných surovin, co dům dal a lednice vydala. Jeho kreativní způsob vaření, prezentace pokrmů vzbudil velké emoce a diskuse u odborné a laické veřejnosti. Říká, že recept není bible, vaříme podle lednice a běžně dostupných surovin. Vaříme pro všechny. Vaří s humorem, vtipné hlášky mistra Babici oblétly celý internet. Zaujal svým pohodovým přístupem, schopností vysvětlit věci jednoduše a ukázat, že lidé doma zvládnou uvařit výborné pokrmy jako profesionální kuchaři. Lidé vyzkoušeli chutné Babicovy recepty a nakoupili stovky tisíc výtisků úspěšné kuchařky Babicovy dobroty.
Motto: „Vždycky jsem chtěl, aby moje recepty zvládnul připravit každý doma sám a měl z vaření radost.“  Jako obrovský milovník cestování se setkal s místními kuchyněmi. Hledal nápady, jak prvky mezinárodních kuchyní přenést domů tak, aby si je mohli uvařit obyčejní lidé bez přístupu k exotickým surovinám a kořením. Nedrží se přesných receptů michelinských kuchařů, nebojí se experimentovat, vytváří vlastní originální recepty, používá čerstvé kvalitní české a regionální suroviny. Vytvořil takto mnoho nových jídel, které lidé s oblibou vaří dodnes.
Jiří Babica je velmi oblíbený u široké veřejnosti především svým hezkým přátelským chováním a lidským přístupem k zákazníkům, účastníkům akcí a divákům. Dokázal, že lze s lidskou tváří profesionálně prezentovat pokrmy, vařit zcela na profesionální úrovni jak podle daných tradičních receptů, tak kreativně tvořit výborná jídla z dostupných potravin. Pro ty, co milují vaření a báječné jídlo. Vždycky slušně s úsměvem! Lidé ho proto milují.

Specializace:
Česká tradiční kuchyně, německá kuchyně, kreativní tvorba originálních receptů z běžně dostupných surovin, inspirace regionálními pokrmy, sezónní domácí speciality
Cooking show na vysoké profesionální úrovni, moderování pořadů, komponování prvků mezinárodní kuchyně a místních receptů do vlastních receptur. 
Zvláštní schopnosti a dovednosti:
Velká kreativita, inovativní přístup k vaření, vtipný, přirozená schopnost vysvětlit věci jednoduše a názorně. Vaří a prezentuje pokrmy zábavně, s humorem, používá při vaření vtipné hlášky. Dalšími vlastnostmi je pohotovost, komunikativnost, organizační schopnosti, flexibilita.  Zákazníci zejména oceňují milé chování a hezký lidský přístup k divákům a účastníkům akcí, hobby kuchařům a kuchařkám. Gastro show, vystupování a moderování vlastních televizních a rozhlasových pořadů na vysoké profesionální úrovni. Hovoří německy, částečně polsky, anglicky.
Služby pro firmy i domácnosti, společenské akce:
Eventy, festivaly, food festivaly, veřejné akce, městské a vesnické lidové slavnosti, dětský den, den s rodáky, rodinné oslavy.
* Kuchařská show, gastro show, live cooking s ochutnávkou podle požadavků a zadané téma zákazníka. Prezentace a show probíhá také v němčině, polštině a angličtině. Například: Grilování s Jiřím Babicou, příprava vámi zvoleného pokrmu s ochutnávkou nebo soutěžní klání dvou družstev v přípravě guláše
* Cooking show v tandemu s elitním mistrem kuchařem: „Králové české gastronomie a největší showman“ 
* Vaření s VIP osobností – např. špičkou české gastronomie Jaroslavem Sapíkem, vynikajícím fotbalistou Antonínem Panenkou nebo zpěvákem a skladatelem Ondřejem Hejmou
* Host z publika – možnost si zavařit společně s nejznámějším televizně oblíbeným kuchařem  -  improvizované vaření ze 4 ingrediencí
* Závěrečné nápady, tipy a rady, recepty Jiřího Babici, Jaroslava Sapíka, VIP osobnosti
* Catering - mistr kuchař pan Jiří Babica zajistí firemní a rodinné akce na klíč včetně veškerého inventáře pro skupiny do 50 osob. Uvaří čerstvé pokrmy nebo zajistí kompletní catering ve Vašich prostorách, v zázemí firmy, doma, na zahradě či kdekoli jinde. 
* Poskytuje služby osobního kuchaře do 10 - 15 osob, grilování a párty na zahradě
* Škola vaření s Jiřím Babicou. Provede lekce vaření, workshopy u Vás doma, v zázemí Vaší firmy do počtu 4 osob. Česká kuchyně, základy vaření, německá kuchyně.
* Kompletní zajištění eventů, festivalů, společenských akcí na klíč ve spolupráci se známým renomovaným producentem ČT 1,TV NOVA a TV Barrandov

Svou lidskostí, milým chováním, humorem a kreativním přístupem si získal oblibu nejen u diváků a široké veřejnosti, ale i sympatie uznávaného a váženého šéfkuchaře v české gastronomii pana Jaroslava Sapíka a dalších našich renomovaných oceněných medailemi mistrů kuchařů. Mistři kuchaři se těší na spolupráci s profesionálním a oblíbeným lidovým kuchařem panem Jiřím Babicou.
Nejoblíbenější televizní lidový kuchař a profesionální kuchař Jiří Babica vaří s VIP kuchaři do domu.
Pojďme se skvěle pobavit u kvalitního výborného jídla z našich zcela čerstvých dostupných surovin a potravin. Nejlepších českých produktů, domácích zdrojů a oceněných regionálních potravin.

Spolupráce s médii:
- Moderování vlastního pořadu – rádio Frekvence 1
–TV NOVA – seriál pořadů Babicovy dobroty – 6 let
- TV BARRANDOV – seriál pořadů Babica vs Sapík – 2 roky
- Vydání vlastní kuchařky Babicovy dobroty  – úspěšné vydání
- Rozhovory a recepty v tisku, rozhlasu, TV stanicích
- Vystupování a vaření se známými osobnostmi – např. špičkový uznávaný šéfkuchař Jaroslav Sapík, vynikající bývalý fotbalista Antonín Panenka,
   zpěvák, skladatel, spisovatel Ondřej Hejma aj.
Stáže:
1989 – Německo – Kolín n. Rýnem – 15 let – vyhlášená restaurace Zlatá Praha
Kuchař na cestách – vaření v různých restauracích ve světě – např. Argentina, Austrálie, Bali, Japonsku, Karibiku, Malajsii, jižní Africe, na Havaji, v Austrálii, Novém Zélandu, Indonési 
Prestižní restaurace Petersberger Hof 
Reference:
Hotel Palace - Praha
5* Hotel Ambassador – Praha
5* Hotel Alcron- Praha
Kolín nad Rýnem – Německo – luxusní restaurace Zlatá Praha    

CENÍK

Každá akce je originální a jinak náročná. Cena se stanovuje předem na základě osobní domluvy na konkrétní akci. Náklady na cestovné, zapůjčení inventáře, obslužný personál se stanoví podle vzdálenosti a velikosti akce.

POSKYTOVANÉ SLEVY

V případě dlouhodobé spolupráce je možné domluvit slevu. 

VAŠE AKČNÍ NABÍDKA

Mistr kuchař poskytuje akční nabídku podle sezony. Posvícení, zabíjačky, husí hody, pokrmy z čerstvých suroviny podle ročního období.

Kontaktní informace
Sídlo firmy


Praha