Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Jsme členy Hospodářské komory.
AKC ČR AKC ČR a WACS

Průvodce jak si najmout kuchaře do domuIlustrační fotografie

Rozhodování o tom, kde a co budeme jíst, s vědomím zdravého životního stylu, je otázkou pro každého, kdo bojuje se zaneprázdněností a denně nabitým programem.
Průvodce jak si najmout kuchaře do domu Vám pomůže najít kuchaře, cateringové služby, lektora vaření, šéfkuchaře, elitního mistra kuchaře, který bude nejlépe vyhovovat Vašim chutím, potřebám a plánované akci.

Pronájem osobního kuchaře je rozvinutý osobní vztah. Pomocí dotazů můžete ještě více prohloubit a rozvíjet vztah s Vaším kuchařem.
Vztah mezi Vámi a Vaším privátním kuchařem je nejčastěji osobní povahy. Budete se s ním (nebo s ní) chtít setkat, promluvit s ním, jako se obvykle chcete setkat s někým jiným, kdo pro Vás vykonává různé profesionální služby (kadeřnice, osobní trenér, osobní řidič, kosmetička aj.).

Pokud chcete vyhledat osobního kuchaře ve vašem regionu, zkuste hledání ONLINE. Uvědomte si, že někteří špičkoví kuchaři jsou samostatně podnikající a vlastní své cateringové společnosti, stylové restaurace či gastrostudia, zatímco někteří pracují jako šéfkuchaři pro firmy,  luxusní restaurace nebo jsou součástí týmu. Prozkoumejte možnosti kuchaře a porovnejte některé služby, které jednotliví kandidáti nabízejí a zjistěte, které nejlépe vyhovují Vašim potřebám.

Kuchaři do domu a firem - elitní osobní kuchaři a cateringové firmy, lektoři vaření, televizní kuchaři, kulinářské programy na eventy, workshopy, gastro show, restaurace i gastrostudia. K objednání z celé ČR.
Vyberete si z bohaté nabídky služeb nebo kuchařských programů mistrů kuchařů!

Čerstvé vaření u vás nebo kompletní catering až do 2000 osob
Kulinářské programy na firemní akce a eventy -
TOP CATERING *KUCHAŘSKÁ SHOW *KURZY VAŘENÍ * WORKSHOPY * TEMATICKÉ VEČERY *SVĚTOVÉ KUCHYNĚ *LIVE COOKING  *DEGUSTAČNÍ MENU

*EVENTY NA KLÍČ - spolupracujeme se známými producenty TV NOVA, ČT a TV PRIMA. Potřebujete videoprodukci, natáčení?

Přijedeme k vám nebo zajistíme stylové prostory.
Luxusní restaurace, hotely, zámky, penziony v čisté přírodě, tradiční pivnice, vinné sklepy, rodinná certifikovaná vinařství

Zajistí firemní, rodinné a společenské akce, recepce, bankety, festivaly. Mistři kuchaři poskytují exkluzivní kuchařské služby také pro zahraniční klientelu.

Informace a pomoc při výběru kuchaře, kulinářských služeb a programů: Ivana Bachtíková, 777 136 103, info@kucharidodomu.cz


Uvádíme příklady dotazů, jak si vybrat osobního kuchaře.

ZÁZEMÍ OSOBNÍHO KUCHAŘE A JEHO ZKUŠENOSTI
Zkušenosti  s vařením jsou základem pro úspěšný výběr kuchaře.
Jak a kde získal kuchař své zkušenosti s vařením?
Jak se jeho služby liší od ostatních? Co zajímavého a speciálního může nabídnout navíc?

Zjistíte, že osobní kuchaři získali zkušenosti z mnoha různých prostředí. Někteří si zamilovali vaření při přípravě jídla doma pro svou rodinu (hobby kuchaři) a věnují vaření rodině rozsáhlý čas jako samouci, jiní získávali své dovednosti v gastroprovozech,
v restauračních zařízeních v tuzemsku i v zahraničí.

Z jakého kulturního prostředí a etnické skupiny pochází?
Kuchaři cizí národnosti vycházejí ve svém kulinářském umění z kultury a zvyklostí jejich země (kuchaři-cizinci např. Francouzi, Italové, Japonci, Číňani, Thajci, Indové atd.). Pro mnohé byl přechod na kariéru osobního kuchaře přirozeným vyústěním jejich cesty. Bez ohledu na různost prostředí, z kterých pocházejí profesionální kuchaři, VIP profesionálové, odborníci zdravé výživy, cizinci nebo hobby kuchaři mají společnou vášeň pro vaření, velkou kulinářskou kreativitu a skutečný talent.

    LÉTA PRAXE    
Kolik let se kuchař aktivně věnuje vaření?    
Zeptejte se na léta strávená aktivním vařením. Mnohdy jeden zapálený hobby kuchař vynahradí deset znuděných vyučených kuchařů bez odpovídající praxe.

    VZDĚLÁNÍ   
Jaké má dosažené vzdělání ve svém oboru a kde získal zkušenosti? Jaké kuchařské kurzy absolvoval? Kuchař profesionál nebo odborník na zdravou výživu
Ovšem uvědomte si, že vzdělání samo o sobě není rozhodujícím faktorem. Mějte na paměti, že mnoho vynikajících osobních kuchařů jsou samouci nebo pocházejí z etnických skupin, kde je vaření důležitou součástí jejich kultury.

    POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZA ŠKODY   
Stejně jako ostatní odborníci, kteří přicházejí pracovat do Vaší domácnosti, i kuchař může svou činností způsobit nenadálou událost jako poškození Vašeho majetku, zranění Vás nebo členů rodiny. Ujistěte se, zda Váš pronajatý kuchař má pro dané případy odpovídající pojištění.

    ŠKOLENÍ Z BEZPEČNOSTNÍCH PŘEDPISŮ   
Bez ohledu na to, jak se člověk naučil vařit, je nezbytné, aby jste se ujistili, zda je vyškolen z bezpečnostních předpisů
a manipulací s potravinami. Většina krajů nabízí certifikaci v této oblasti. Kuchař se může obrátit na hygienickou stanici a zjistit jaké konkrétní normy jsou povinné.

    ZDRAVOTNÍ PRŮKAZ   
Disponuje kuchař platným zdravotním průkazem?  
Všechny osoby, které přijdou při výkonu své práce do styku s potravinami by měly mít zdravotní průkaz.

    PROFESIONÁLNÍ KUCHAŘI A JEJICH ČLENSTVÍ V ASOCIACI KUCHAŘŮ A CUKRÁŘŮ ČR   
Je dobré vědět, zda váš kuchař VIP profesionál je spjat s nějakou národní organizací kuchařů. To Vám pomůže snížit obavu, že Váš pronajatý kuchař je dostatečně schopný. Být spjat s profesní organizací je ukázkou, že Váš kuchař má zájem:
    - podnikat profesionálním způsobem
    - pokračovat ve vzdělání a zvyšování své odbornosti
    - o přístup k novým myšlenkám a novým trendům v oblasti gastronomie   
Členství v dané organizaci a jiných profesních svazech umožňuje účast kuchařů na domácích a mezinárodních soutěžích. Takoví patří mezi absolutní špičku ve svém oboru.

    ŽIVNOSTENSKÝ LIST   
Vlastní kuchař živnostenský list? Na Vaše vyžádání jej předložil?       
Protože živnostenský list je znamením profesionálního podnikatele.

    REFERENCE KLIENTŮ   
Jaké má reference?       
A vždy požádejte o reference, posudky a potvrzení od spokojených klientů. Takto můžete prověřit u ostatních zákazníků silné
a slabé stránky konkrétního šéfkuchaře.

    UKÁZKOVÉ MENU   
Vyžádání ukázkového menu může poskytnout představu o stylu vaření osobního kuchaře. Vzorový jídelníček, ale není vždy známkou toho, že kuchař připraví pouze ukázané druhy jídel.

    CENA SLUŽBY KUCHAŘE DO DOMU   
Zeptejte se na cenu služby pronajatého kuchaře. Co všechno tato cena zahrnuje a které případné další služby si můžete připlatit. Zjistěte si způsob platby (hotově na místě nebo přes účet). Kuchaři si s Vámi mohou domluvit zálohu na nákup potravin.

    DALŠÍ SPECIÁLNÍ DOTAZY   
Můžete se zeptat na zapůjčení jídelního servisu a celého kuchyňského inventáře, pronájem grilu, stanu atd.
Někteří vám připraví profesionální výzdobu slavnostní tabule (např. carving).   
Zeptejte se na čas, který je ochoten věnovat Vašim požadavkům nebo plánované akci. Někteří kuchaři jídlo pouze připraví, uskladní a uklidí kuchyň, jiní navíc naservírují pokrmy Vám a Vašim hostům. Někteří kuchaři s Vámi tráví čas po celý průběh akce
a baví Vaše hosty vyprávěním zajímavostí o připravených pokrmech nebo připraví pro hosty kuchařské show.

Snažte se dozvědět o kuchaři co nejvíce, abyste si správně vybrali ze seznamu osobních kuchařů Vaší oblíbené mezinárodní kuchyně, profesionálů, VIP profesionálů, odborníků zdravé výživy, hobby kuchařů a cizinců, cateringových firem a restaurací
s kuch
aři do domu, kurzů vaření s pronájmem kuchařů.
Nalezněte nejvhodnějšího kuchaře na vaši plánovanou akci nebo každodenní vaření. Více informací o něm Vám pomůže při rozhodování, zda je to právě ten profesionál, kterého hledáte.
Samozřejmostí by mělo být předložení občanského průkazu nebo živnostenského listu konkrétního kuchaře.

 INFORMACE PRO VÁS:
Obáváte se nebo si nejste jisti s výběrem osobního kuchaře? Poradíme Vám a doporučíme Vám ověřeného mistra kuchaře s výbornými referencemi zákazníků. Podle Vašich speciálních požadavků na akci doporučíme nejvhodnějšího mistra kuchaře a nejblíže Vašemu regionu.
Kontaktujte nás: Ivana  Bachtíková, scanactplus@seznam.cz, telefon: + 420 777 136 103.

                                                                                                                                        
 
 
Kuchaříček servíruje