Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Jsme členy Hospodářské komory.
AKC ČR AKC ČR a WACS

Kolik to stojí?Ilustrační fotografie

Mylnou představou je, že kuchař do domu je jen pro bohaté a slavné.

Zatímco tato speciální služba osobního kuchaře bývala nad rozpočet většiny rodin, nový druh profesionálních kuchařů přináší gurmánskou kuchyni do domovů za přijatelné ceny. Upřednostňujete-li kvalitní osobní služby, chcete-li více volného času ve svém nabitém pracovním programu nebo vyjímečný kulinářský zážitek, služba "Kuchaři do domu" je přesně to, co potřebujete.

Kuchaři do domu jsou také VIP kuchaři na firemní akce, eventy, konference, teambuildingy, recepce, food festivaly a specialisté na svatbu.
Kuchaři poskytují catering na akci, lekce vaření, kuchařská show, workshopy, kulinářské teambuildingy, dárkové poukazy, zážitkovou gastronomii, degustační menu a odborníci vaří světové kuchyně. Výběr kulinářských programů pro firmy na eventy a společenské akce najdete zde.


Kolik to stojí?

- Náklady na pronájem kuchaře se mohou značně lišit
v závislosti na tom, kde žijete, jak zkušený je kuchař a jaký typ služeb si přejete. Někteří osobní kuchaři si vyúčtují sazbu za počet porcí (např. 4-chodové exkluzivní menu pro 2 osoby za 3.910,- Kč včetně nákupu prvotřídních surovin, jízdou do 20 km).

Cena se stanovuje individuálně podle typu akce a podle domluvy se zákazníkem. Zpravidla se stanoví cena menu na 1 osobu podle požadavků zákazníka. Například po vzájemné domluvě s kuchařem 600,- Kč cena menu/na 1 osobu. Mistr kuchař pošle zdarma nabídku menu a cenu.

Kompletní širokou nabídku Kuchařů do domu pro zajímavost najdete na webové straně wwww.KuchariDoDomu.cz.

Obvykle si kuchaři účtují hodinovou sazbu (orientační cena 300 - 500,- Kč/hodinu práce), jiní si účtují cenu na osobu (orientační cena je 700 Kč - až 1.500,- Kč/ osobu včetně předkrmu, oběda, dezertu a rautu na osobu), zatímco další kuchaři si vypočítávají týdenní poplatek za sadu jídel. Jinou cenu si počítají hobby kuchaři, profesionální odborníci a jinou VIP profesionálové nebo cateringové firmy s kuchaři do domu.
Ceníky a orientační ceny bývají uvedeny přímo u jednotlivých kuchařů (VIP profesionálních kuchařů nebo profesionálů, cateringových firem, kurzů vaření, restaurací s kuchaři do domu) na portálu www.kucharidodomu.cz. 

Předem se vždy domluvíte s mistrem kuchařem a necháte si poslat cenovou nabídku.
Mistr kuchař přijede k Vám nebo zajistí po domluvě vlastní prostory na akci. Restauraci, penzion, hotel, zámek, zahradu, gastrostudio i netradiční prostory.
Obvykle se neplatí nájem za prostory ve spolupráci s Kuchaři do domu nebo je poskytnuta sleva našimi dodavateli služeb.


- Frekvence návštěv osobního kuchaře u vás doma má také vliv na cenu. Očekávejte, že zaplatíte víc, když kuchař nebo kuchařka přijde pouze na jednu akci, jednou za čas nebo za týden. Návštěva kuchaře jednou za dva týdny nebo měsíčně se sadou navařených a uskladněných jídel by byla pro Vás cenově lepší.
- Je potřeba si uvědomit, že někteří osobní kuchaři si zahrnou do ceny prostředky vynaložené za potraviny, zatímco jiní si fakturují cenu pouze za čas strávený nakupováním a vařením a cenu potravin je potřeba si přičíst zvlášť do celkové ceny. Cena potravin výrazně ovlivňuje celkovou cenu, vždy nemusí být kaviár či lanýž.

- Při rozhodování zda si můžete dovolit kuchaře do domu, podívejte se na Váš měsíční rozpočet na potraviny.
Dále započítejte cenové náklady na jídlo a pití mimo domov - restaurace, pizzerie a provozy rychlého občerstvení.

Pořádáte-li rodinnou oslavu nebo párty, pak zvláště náklady na nealkoholické (vody, káva, čaj, džusy) a alkoholické nápoje (pivo, víno a jiné) jsou v restauracích výrazně vyšší než při oslavách v domácím prostředí (doma, na zahradě, ve firmě, na chatě atd.). Spočítejte si, že průměrná cena vody nebo kávy činí v restauraci cca 30,- Kč. Tudíž pouze za vodu a kávu pro 20 lidí zaplatíte v restauraci nejméně 1.200,- Kč. Počítejte cenu pronájmu salónků a sálů, cenu celého menu a doplňkových služeb jako výzdoba slavnostní tabule, hudba, kouzelník aj.
 
Někteří kuchaři nabízejí doplňky, které jsou zahrnuty do porce a někdy je počítají zvlášť - může se jednat o druh použitého oleje, omáčky, koření, domácí zavařeniny z vlastní spíže, vakuové těsnění potravin a poskytnutí skladovacích misek.

Pro kuchaře, kteří vaří příležitostně na večírcích a různých akcích nebo dávají lekce vaření, je hodinová sazba asi nejúčinnější způsob za tyto služby.  Mohou být připočítány jiné příplatky. Ujistěte se, že cenové rozpětí odpovídá Vaší oblasti.
Někteří připočítávají cestovné podle počtu najetých kilometrů s danou sazbou za ujetý kilometr. Mnoho kuchařů nabízí své služby po celé ČR. Průměrné cestovné se v současnosti počítá 8 Kč/km.

Kromě navařených pochoutek Vám může kuchař do domu zapůjčit příbory, sklenice, talíře, stoly, židle, grily, stany, mobilní bar. Tento pronájem je často výhodnější než kupovat spoustu nových věcí.

Další specialitou kuchaře je pobavení Vás a Vašich hostů - může povyprávět o původu a zvláštnosti navařených jídel, o žhavých novinkách a trendech z oboru moderní gastronomie, různé zajímavosti a historky. Nebo Vás může bavit při kuchařském show, barmanském show, domácím kurzu vaření, uspořádat zábavné hry a soutěže pro Vaše hosty na rodinné, soukromé či firemní akci.
Profesionálně vyzdobí a připraví slavnostní tabuli (např. carving - dekorativní vyřezávání ovoce a zeleniny).

S ceníkem služeb kuchaře do domu se seznamte předem a další doplňkové služby vzájemně dohodněte před plánovanou akcí. Mistři kuchaři mívají ceník uvedený na svých webových stránkách, ale často lze domluvit cenu individuálně podle konkrétní situace a velikosti akce.
                                                                                                      
A konečně, pokud se Vám zdá cena osobního kuchaře větší, nezapomeňte, kolik času a peněz vynakládáte na nákup potravin, výjezd do obchodu, stání dlouhých front u pokladny v marketech, na shánění čerstvých a oblíbených surovin, samotné přípravě večeře nebo celé rodinné oslavy a na servírování, úklid kuchyně, mytí mastných hrnců a pánví. Když sečtete Váš ušetřený čas, starosti, náklady a ceny všechny dohromady, zjistíte, že pronájem kuchařského mistra ve Vašem domě stojí stejně nebo dokonce méně. U některých zaneprázdněných rodin jsou tyto výhody značné a stojí za investici!

Váš ušetřený čas je opravdu drahocenný. A čas jsou také peníze. Vzpomeňte si, kolik času tím ušetříte pro sebe na své záliby, ale i pro své miláčky. Služba kuchaře do domu je nákladově efektivní. A jakou cenu má pro Vás a Vaše blízké kvalitní domácí chutné zdravé jídlo z nejčerstvějších surovin nebo gastronomické mimořádné zážitky s šéfkuchařem, který připraví exkluzivní menu a čerstvá jídla plná různých úžasných chutí a vůní na Vaší rodinné, soukromé nebo firemní akci. Započítejte také výhody příjemné osobní atmosféry domácího prostředí než pohoštění v neosobním prostředí restaurací a salónků, obvykle s hlasitou hudbou, hosty a drahými nealkoholickými i alkoholickými nápoji. Nezapomeńte na Vaše pohodlí a cenu Vášeho klidu a pohody.

Kuchaři do domu vaří na Vašich soukromých akcích - u Vás doma, na zahradě, na chatě, pronajaté chatě,
v zázemí Vašeho klubu, firmy nebo společnosti.

Foto: © Samphotostock.cz/alexraths
                                                                                                                                                                                        Kuchaříček jako dárek 
             
 

Fotogalerie
Italská kuchyně, Kuchaři do domu - www.kucharidodomu.cz,Foto: ©SAMphotostock.cz/robynmac Maso - kolekce, Masové delikatesy, Kuchaři do domu - www.kucharidodomu.cz, Foto: ©SAMphotostock.cz/ brebca Sladkostí  kolekce, Kuchaři do domu, www.kucharidodomu.cz, Foto: ©SAMphotostock.cz/ brebca