Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Kuchaři do domu – úvodní stránka
AKC ČR AKC ČR a WACS

Majitel stylové restauarce s unikátní folklorní sbírkou a show - Praha

Základní popis

Velký milovník folkloru a majitel luxusní stylové restaurace v srdci Prahy nabízí tematické folklórní večery. Domácí moravská a staročeská kuchyně s živým folklorním představením - cimbálovou muzikou a profesionálními krojovanými tanečníky. Moravská vína od certifikovaných vinařů. V prosklených vitrínách si prohlédnete originální ručně vyšívané kroje. Vyprávění o tradicích probíhá ve světových jazycích. Dále nabízí domácí catering, folklorní představení i pravou českou zabíjačku přímo u zákazníka. Na firemní i soukromé akce. 

Poskytované služby
Restaurace s kuchaři do domu
VIP Profesionálové
Druhy kuchyní, které vaříme
Česká kuchyně
Slovenská kuchyně
Ryby a mořské plody
Zvěřina
Grilování
Rožnění selat
Vegetariánská kuchyně
Zdravá strava
Domácí strava
Sladké pečení
Studená kuchyně
Gastro show
Působnost v krajích
Celá ČR
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Praha
Středočeský kraj
Nabízené akce
Malé události - minimálně pro 4 osoby
Velké akce - 20 a více osob
Pro 1 a více osob (minimálně 4 porce)
Na 1 den - celodenní vaření
Na každodenní vaření
Podrobný popis
Velký milovník a dlouholetý propagátor českého, moravského a slovenského folkloru pan Kačírek je sběratelem folkloru a mecenášem umění. Pořádá ve své unikátní stylové restauraci tematické folklórní večery na vysoké profesionální úrovni. S tradiční výhradně domácí moravskou a českou kuchyní.
Stylová restaurace je vyzdobena originálními ručně vyšívanými kroji a malovanými obrazy s folklorní tematikou z regionů Čech, Moravy a Slovenska. Sbírka pana Kačírka obsahuje více než 70 originálních překrásných ručně vyšívaných krojů. Některé jsou více jak 100 let staré a jsou nesmírné hodnoty. Část jeho sbírky je vystavena v prosklených vitrínách v restauraci a každoročně je obměňována a aktualizována.
Tradiční menu podávané v restauraci je výhradně z vlastních domácích výrobků – domácí pečivo, domácí paštiky, knedlíky i dezerty. Používá čerstvé suroviny pouze od regionálních dodavatelů z rodinných farem. Kvalitní maso je zajištěno z vlastní porážky býka, drůbež z chovů od sedláků.
Pan Kačírek je vysoký profesionál. Je vyučen v oboru a má praxi již od roku 1978, kdy začínal v hotelu Patria na Štrbském plese.

Rodinná restaurace s unikátní folklorní sbírkou, cimbálovkou, krojovanými tanečníky a výhradně domácími produkty od farmářů a statkářů
Restaurace se nachází v jedné z nejstarších částí historické Prahy, pár kroků od Betlémské kaple a Karlova mostu. Dům, kde je restaurace umístěna, dýchá historií. Počátek spadá až do ranně gotického období. Byl přestavěn v 2. pol. 19. století v secesním stylu.
V klimatizovaných prostorách je umístěna ve vitrínách unikátní folklorní sbírka s historickými ručně vyšívanými kroji. Tyto originální folklorní kroje představují různé regiony Čech, Moravy a Slovenska – Chodsko, Kozácko, Polička, jihočeská Blata. Jsou neustále aktualizoány a nové kroje jsou vystaveny ve spolupráci s odborníky ze společnosti Lidové tradice a řemesla,o.p.s. a odbornicemi z Národopisného muzea v Praze.
Interiér restaurace je vyzdoben cennými obrazy a grafikami známých folklorních malířů- např. Jožky Úprky.
Majitelé restaurace, manželé  Kačírkovi, dávají možnost svým hostům vidět a zažít co nejvíce z různých národopisných oblastí.
Kapacita restaurace: Restaurace je rozdělena do tří různě velkých místností – pro 80 osob, 25 osob a 30 osob. Kapacita pro 130 osob s folklorním vystoupením nebo celkem 170 osob na večeři či oběd.
Tradiční české a moravské speciality výhradně z domácích produktů
Zákazník si může vybrat z několika variant kompletní menu, přičemž do ceny je zahrnuto folklorní představení a nápoje bez limitu. Pokrmy jsou uvařeny výhradně z domácích čerstvých surovin s bylinkami, bez použití konzervantů, umělých barviv. V restauraci pečou vlastní pečivo, domácí dezerty, vlastní cukrářské výrobky, vyrábějí domácí paštiky, domácí knedlíky. Hovězí maso používají z vlastní porážky býka. Krůty, kachny, kuřata dodávají od sedláků, regionálních dodavatelů a rodinné farmy Tůmových. Zákazník si vybere z několika variant kompletního menu nebo pokrmy a la carte.
K pokrmům se podává kvalitní a pečlivě vybrané víno, oceněná vína doma a ve světě. Vína od certifikovaných moravských vinařů.
Podle přání zákazníka připraví i vegetariánské menu nebo světové kuchyně. Podává se klasické české pivo a destiláty.
Celé menu je vystaveno na webové stránce restaurace.
Živá folklorní představení v restauraci – cimbálová kapela s profesionálními tanečníky folkloru
Tradiční folklor si užijete s cimbálovou muzikou A. Vrábela a tanec s profesionálními tanečníky, kteří jsou ustrojeni v originálních krojích podle regionu, ze kterého tancují. Taneční soubor vznikl v roce 1997 a členy jsou bývalí tanečníci známého věhlasného Státního souboru písní a tanců. Muzikanti z cimbálové kapely jsou oblečeni v ručně vyšívaných krojích z Kyjovska.
Hosté tak uvidí průřez folklorem z národopisných regionů. Na závěr folklorního show si mohou hosté zazpívat své oblíbené písně v doprovodu cimbálovky.
Na přání zákazníka je tematický večer doplněn vyprávěním o historii a tradicích folkloru v Čechách a na Moravě. Vyprávění zajistí v mnoha světových jazycích.
 
Specializace:
Český, moravský a slovenský folklor, prezentace a propagace lidových tradic nejen v restauraci, ale také při organizování různých folklórních projektů.
Výhradně domácí kuchyně, tradiční česká a moravská kuchyně, regionální kuchyně, suroviny od malých regionálních dodavatelů, pěstitelů a sedláků. Špičkové maso zajistí podle přání také ze zahraničí.
Zvláštní schopnosti a dovednosti:
Kompletní vedení restaurace a folkloristika. Profesionální znalost a propagace našich tradic. Organizační schopnosti. Organizace a pořádání kompletních akcí s folklorem - hudební, taneční produkcí a domácí kuchyní. Unikátní projekt vlastní rodinné restaurace – originální výzdoba restaurace s folklorními prvky vytváří etnografické muzeum. Zvláštní důraz klade na vlastní domácí kuchyni, svých produktů a suroviny od menších regionálních producentů. Zajišťování originálních tanečních folklorních vystoupení s vlastní choreografií ve spolupráci s odborníky HAMU.
Služby pro cizince, firmy a domácnosti:
Majitel restaurace zajišťuje gastronomické služby a folklorní show ve své vlastní unikátní restauraci v srdci Prahy, tak přímo u zákazníků. V restauraci si pochutnáte na pokrmech a la carte, dále kompletní menu s živou folklorní show – cimbálovou muzikou a profesionálními folklorními tanečníky v tradičních krojích. Tematický večer s folklorní tematikou a vyprávěním probíhá v několika světových jazycích.
Pořádá Knedlíkové večery v německém jazyce – (večeře s příběhem, knedlíky kynuté, bramborové, bosáky, plněné ovocné knedlíky, tvarohové, regionální knedlíky).
Na přání zajistí vegetariánskou kuchyni, regionální nebo mezinárodní kuchyně, doveze speciální špičkové maso ze zahraničí.
Pořádá exkluzivní vinné degustace. Zejména vína moravská oceněná medailemi ze zahraniční a na přání kvalitní vína dovážená ze světa. Dlouhodobě spolupracuje s Prezidentem Asociace sommeliérů ČR – panem Martinem Pastyříkem.
Dále nabízí kompletní catering u zákazníka. Zajistí kompletní pravou českou zabíjačku v prostorách u zákazníka. Grilování a rožnění domácích selat, jehńat, krůt, drůbeže. Udí vlastní ryby.  Pořádá akce na klíč včetně folklorního vystoupení.
Medaile a ocenění:
Certificate of Excellence TripAdvisor – za rok 2014, 2015, 2016, 2017, 2018
Úzký výběr a ověření kvality v americkém testu hodnocení restaurací v ČR
Osobní poděkování od státních činitelů, starostů i prezidentů – V. Havla a V. Klause
Stáže v zahraničí:
Francie
Slovensko
Spolupráce s médii:
Noviny Právo – rozhovor v časopisu
Spolupracuje s médii v ČR a publikuje v zahraničí – pro čínský časopis
Regionální TV
Reference:
Spolupráce s cestovními agenturami v ČR a cizinci
ExxonMobil Corporation – nadnárodní společnost
Ladies Club
Restaurace Pelikán - Praha – provozovatel restaurace
CENÍK

Aktuální ceník je vystaven na webových stránkách. Cena kompletního menu včetně živého folklorního show stojí 850 Kč/ osobu.
Cena se za akci a speciální požadavky se domlouvá s provozovatelem restaurace předem. Záleží na velikosti a náročnosti akce.

POSKYTOVANÉ SLEVY

Majitel restaurace poskytuje slevy individuálně. Podle velikosti a náročnosti akce a na základě dlouhodobé spolupráce.

VAŠE AKČNÍ NABÍDKA

Majitel, šéfkuchař a gastromanažer pan Kačírek poskytuje akční nabídku podle sezony. Husí hody, zvěřinové hody, svatomartinské, masopustní hody a jiné.

Kontaktní informace
Sídlo firmy
Hermína s.r.o.
Náprstkova 273/8
11000 Praha 1
CZ-45477914
IČ: 45477914