Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Jsme členy Hospodářské komory.
AKC ČR AKC ČR a WACS

Šéfkuchař luxusních restaurací v zahraničí i ČR - Ostrava

Základní popis

Šéfkuchař své zkušenosti získal mnohaletou prací v zahraničí - Amerika, Anglie, Rakousko, Chorvatsko. Ovládá mezinárodní kuchyni, zážitkovou, českou v moderním pojetí. Prezentuje pokrmy též anglicky. Nabízí službu kuchaře do domu, catering do 30 osob, kurzy vaření ve studiu v Ostravě nebo u zákazníka. Gastro show. Vaří v Ostravě i celé ČR.

Poskytované služby
Profesionálové
Cateringové firmy s kuchaři do domu
Druhy kuchyní, které vaříme
Česká kuchyně
Slovenská kuchyně
Italská kuchyně
Francouzská kuchyně
Španělská kuchyně
Řecká kuchyně
Mexická kuchyně
Thajská kuchyně
Ryby a mořské plody
Zvěřina
Grilování
Vegetariánská kuchyně
Lékařské diety
Zdravá strava
Domácí strava
Sladké pečení
Studená kuchyně
Gastro show
Kurzy vaření
Redukční diety
Působnost v krajích
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Praha
Vysočina
Zlínský kraj
Nabízené akce
Malé události - minimálně pro 4 osoby
Velké akce - 20 a více osob
Pro 1 a více osob (minimálně 4 porce)
Na 1 den - celodenní vaření
Na 2 a více dní
Na každodenní vaření
Podrobný popis

Mistr kuchař o sobě píše: „Jmenuji se David Baar a jsem kuchař z Ostravy, který miluje svoji práci a hlavně jídlo. Moje preciznost a cit pro detail vás uchvátí takovým způsobem, že se stanete na mé kuchyni závislými. Už od mala jsem věděl, že mě tato práce bude živit a naplňovat. Tak to i zůstalo, miluji svou práci.
Po škole jsem se rozhodl, že chci odjet do zahraničí. Moje kariéra začala v Chorvatsku na ostrově Vir, kde jsem poznal Chorvatskou gastronomii a naučil se pracovat s mořskými plody. Poté jsem dostal nabídku pracovat ve Frankfurtu. Tam jsem si prošel doslova vším. Od nádobí, po saláty až k nejvyššímu levelu, přípravu steaků a ryb.
Dále má cesta vedla do Londýna. V Londýně jsem zažil skvělé dva roky a hlavně jsem se tam naučil neskutečně hodně. Co se týče organizace, pořádku, zodpovědnosti a v neposlední řadě nový styl vaření. Kuchař mnohokrát za svou kariéru pozná, že se na své pozici už nijak neposouvá a stojí na místě, a proto jsem se chtěl dále zdokonalovat a učit se novým věcem.
Californie, to byla má další zastávka. V Americe jsem si vyzkoušel, jak se říká, z každého rožku trošku. Americkou, mexickou, asijskou, italskou nebo i řeckou kuchyni.
Po třech letech jsem se vrátil a začal pracovat v Rakousku. Rakousko bylo vždy místo, kde jsem se nějak nehrnul pracovat, ale jsem rád, že jsem si to zkusil. Práce v pětihvězdičkovém hotelu, kde jsem si vyzkoušel ranní rauty, přípravu snídaně v otevřené kuchyni a každodenní večerní pětichodové menu.  V Rakousku jsem se naučil opět něco nového a za tuto zkušenost a příležitost jsem vděčný.
Nyní jsem zpět v Česku a chtěl bych vám dopřát jedinečný gastronomický zážitek se špetkou všeho, co jsem se ve světě naučil.“
Specializace:
Moderní kuchyně, zážitková gastronomie, inovativní přístup k české gastronomii a inspirace starými recepty
Tvorba degustačního menu
Hovoří a prezentuje anglicky
Zkušenosti s mezinárodní kuchyní při dlouholetých stážích v zahraničí v hotelích (Amerika, Rakousko, Chorvatsko) – ryby, mořské plody, steaky. Americká, mexická, anglická, německá, rakouská, asijská, italská a řecká kuchyně aj.
Zvláštní schopnosti a dovednosti:
Nápady a inovativní přístup k vaření, preciznost a cit pro detail, dokonalé vyladění pokrmů
Práce s kolektivem, manažerské schopnosti na pozici šéfkuchaře
Gastroporadenství – tvorba celoročního menu pro restaurace podle určených surovin, jídelníčků, cenová kalkulace, hygienických předpisů
Flexibilita a komunikativnost, předvádí rád live cooking a gastro show
Služby pro firmy a domácnosti:
Mistr kuchař zajistí veškeré akce kompletně. Vaří přímo u zákazníka, ve firmách, na společenských akcích, festivalech. Zajistí inventář, výzdobu stolu, pomocné kuchaře i personál, po domluvě someliéra a párování vína s jídlem.
Nabízí službu kuchaře do domu, catering do 30 osob. Kurzy a lekce vaření probíhají v kulinářském studiu v Ostravě nebo přímo u zákazníka. Interaktivní kurz s účastí zákazníků nebo ukázkový kurz vaření do 10 osob.
Předvede live cooking nebo gastro show.

Stáže v zahraničí:
rok 2021 – 2022 – Rakousko
rok 2019 – 2021 – USA - Californie
rok 2017 – 2019 - Anglie – Londýn
rok 2017 – Německo – Frankfurt – sezonní práce
rok  2016 – Chorvatsko

CENÍK

Cena se stanovuje písemně předem na základě domluvy na akci. Náklady na cestovné, zapůjčení inventáře, náročnost akce, obslužný personál se stanoví podle vzdálenosti, náročnosti a velikosti akce.

POSKYTOVANÉ SLEVY

Šéfkuchař poskytuje slevy po předchozí vzájemné domluvě. Hlavně v případě dlouhodobé spolupráce.

VAŠE AKČNÍ NABÍDKA

Aktuální akční nabídky mistr kuchař poskytuje. Domluvíte se přímo s mistrem kuchařem na sezónním menu. Příklad zabijačkové, vánoční, velikonoční, letní menu aj.
Věnujte svým blízkým dárkový poukaz. Poukazy lze věnovat až po schválení akce.
 

Kontaktní informace
Sídlo firmy
Šéfkuchař luxusních restaurací v zahraničí i ČR - Ostrava

Ostrava a okolí