Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Kuchaři do domu – úvodní stránka
AKC ČR AKC ČR a WACS

Zdravé svačiny do škol


Ilustrační fotografie
Ministerstvo zemědělství podpoří zdravé stravování žáků!
Vláda dne 8. 3. 2017 schválila změnu programů „Mléko do škol“ a „Ovoce a zelenina do škol“. Upravené podmínky umožní dodávat produkty do škol i malým regionálním výrobcům a program budou moci nově využívat také žáci 2. stupně základních škol. Stanovena byla i minimální velikost porce.

Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky díky změnám v programu dostane zeleninu, ovoce a mléčné výrobky více dětí než dosud, počítá se až s dvojnásobkem. Mléko by mělo dostávat až 1,1 milionu žáků, ovoce a zeleninu asi 910 tisíc. Na zdravé svačiny tak půjde od příštího roku ze státního rozpočtu 930 milionů korun. Zohlední se také nesnášenlivost laktózy u některých dětí, proto budou do škol dodávány i neochucené mléčné výrobky a výrobky se sníženým obsahem laktózy.

Větší důraz bude kladen na potraviny z ekologického zemědělství. Ty neobsahují umělé přidané látky a podle Výzkumného ústavu mlékárenského mléko z ekologických farem má vyšší množství bioaktivních látek než to z běžných chovů. Všechny dodávané výrobky musí splňovat limity tzv. pamlskové vyhlášky a některé také limity podle legislativy EU.

Programy budou obohaceny o exkurze do zemědělských podniků nebo o různé vzdělávací soutěže. Ročně na zdravé potraviny pro školáky přispěje také EU, a to částkou ve výši téměř 160 milionů korun. Nově bude možno také převést až 20 % peněz z jednoho programu na druhý a ruší se povinná spoluúčast členských států.

Změna obou programů vychází z nových předpisů EU, částečně mění i výběr dodávaných produktů. Hlavním cílem celého programu je i nadále zlepšovat stravovací návyky dětí a předcházet jejich obezitě.
Vybrané produkty bude schvalovat komise MZ za účasti Ministerstva zdravotnictví.
 
Nyní už je do programu přihlášeno a schváleno 17 dodavatelů ovoce a zeleniny a 7 dodavatelů mléka. Zapojit se mohou také místní a regionální dodavatelé, ti pak mohou své produkty dodávat do škol přímo ve svém okolí. Protože ale došlo ke změně legislativy upravující oba programy, přihlášky budou muset opětovně poslat i dodavatelé, kteří jsou již schváleni, a to do 30. 4. 2017 na Státní zemědělský intervenční fond.

Autor: Eva Ch
Zdroj: tisková mluvčí MZ
 
Víte, že v seznamu Kuchaři do domu.cz si můžete objednat profesionálního osobního kuchaře na rodinnou oslavu nebo firemní párty? Nebo kompletní catering?
V seznamu  Kuchaři do domu najdete kuchaře profeionály, VIP kuchaře, lektory vaření, specialisty a odborníky mezinárodních kuchyní, odborníky zdravé výživy a lékařských diet, gastroporadce, foodstylisty a cateringové služby. K objednání na akce z celé ČR.
Ostatní

Slavíte MDŽ ve vaší firmě? Objednejte si zážitkové gurmánské akce pro ženy s Kuchaři do domu!

Chcete poděkovat ženám ve vaší firmě za práci? Potřebujete stmelit kolektiv a motivovat zaměstnace? Objednejte si zážitkové gurmánské akce pro ženy. Pobavte se při zážitkové večeři s cooking show, workshopem, rautem s gastro show. Dnes vaří muži!

čtěte více...

TOP catering s VIP kuchaři do domu: Plánujete večírek nebo zážitkovou večeři pro VIP obchodní partnery, přátele, TOP managery?

Chcete se blýsknout před svými hosty? Kuchaři do domu patří mezi špičky ve svém oboru. Poskytují TOP catering s VIP kuchaři a renomovanými cateringovými společnostmi. Vaří nejlepší kuchaři ČR - členové Národního týmu a mistři světa 2018! 

čtěte více...

Gastro show s Kuchaři do domu: Rozzáříme vaše akce, eventy, teambuildingy, firemní večírky, školení, jubilea, párty kulinářskou show

Plánujete v tomto roce firemní nebo rodinné akce, event, teambuilding, oslavu jubilea? Rozzáříme vaši akci kulinářskou show! Přijedeme za vámi nebo zajistíme krásné stylové prostory na akci. Kuchaři do domu jsou mistři ve svém oboru.

čtěte více...

KUCHAŘI DO DOMU V MÉDIÍCH: ČASOPIS TÝDEN

Těší nás zájem médií o kvalitní a užitečné služby Kuchařů do domu. Článek vyšel 21. 1. 2019 v časopisu Týden. Služba šetří váš čas a peníze. VIP kuchaři, luxusní menu, TOP catering za dobrou cenu. Přijedeme k zákazníkovi nebo zajistíme stylové prostory.

čtěte více...

12 druhů rautů světových kuchyní s kulinářským show: Objednejte si firemní večírek, teambuilding nebo velkou firemní akci

Plánujete firemní večírek, teambuilding, event nebo velkou firemní akci? Kuchaři do domu připraví zážitkový raut s cooking show! Vyberete si oblíbenou světovou kuchyni, catering s kulinářským show.

čtěte více...

Catering: Kuchaři do domu na firemní akce poskytují kompletní catering

Kuchaři do domu jsou vysoce profesionální kuchaři, kteří poskytují kompletní catering na firemní akce. Mnozí VIP kuchaři do domu vlastní velké cateringové firmy.

čtěte více...

Svatba s Kuchaři do domu: Výborné reference zákazníků na služby Kuchařů do domu

Svatba s Kuchaři do domu má výborné reference zákazníků. Velmi nás těší. Ověření osobní kuchaři a osvědčené cateringové firmy z celé ČR jsou k objednání v seznamu www.KuchariDoDomu.cz.

čtěte více...

Firemní akce: Výborné reference a ukázky rautů s Kuchaři do domu

Výborné reference zákazníků a ukázky rautů na firemní akce pro mlsné jazýčky s Kuchaři do domu si můžete pro představu prohlédnout. Kuchaři do domu jsou špičky ve svém oboru.

čtěte více...

Gurmánská akce s Kuchaři do domu: Kolumbijská večeře a vyprávění s rodilou Kolumbijkou

Gurmánská akce Kolumbijská večeře s rodilou kolumbijskou kuchařkou o 6 chodech se konala 22. červana 2018 v exkluzivní historické restauarci Klub architektů. Kuchaři do domu pořádají originální kulinářské akce.

čtěte více...

Podnikatelský networkingový oběd v Liberci s Kuchaři do domu

Kuchaři do domu organizují podnikatelské networkingové akce s výjimečnými rauty. Pořádají setkání podnikatelů z Prahy, Liberce a Mladé Boleslavi. Výborná gastronomie k těmto networkingovým akcím patří.

čtěte více...

Výborné recenze na zážitkovou akci s Kuchaři do domu: Degustace parfémů s gurmánskou večeří o 5 chodech

Zážitkovou akci Degustace parfémů s gurmánskou večeří o 5 chodech jsme si krásně všichni užili a hlavně výborně pochutnali. Výborné recenze účastníků na zážitkovou akci s Kuchaři do domu najdete na Facebooku.

čtěte více...

Akce: Zážitková kolumbijská večeře s rodilou kolumbijskou kuchařkou o 6 chodech

Toužíte ochutnat exotické delikatesy a potraviny typické kolumbijské kuchyně? Chcete se dozvědět zajímavosti? Rezervujte si místo na gurmánskou akci Kolumbijská večeře s rodilou kolumbijskou kuchařkou o 6 chodech.

čtěte více...

Luxusní rauty: Kuchaři do domu organizují na podnikatelské akce pro klub Empiria 21 výjimečné rauty

Kuchaři do domu zajistili luxusní raut na podnikatelskou akci 1. Profibabinec v Liberci, networkingové setkání žen-podnikatelek, klubu Empiria 21 v krásné stylové restauraci PARK.

čtěte více...

Gurmánský raut: Kuchaři do domu zajistili raut pro podnikatelský klub Podnikejte v Praze

Kuchaři do domu zajistili gurmánský raut pro podnikatelský klub Podnikejte v Praze. Akce Jarní networkingové setkání podnikatelů v Praze se konala ve 4* hotelu Schwaiger.

čtěte více...

Zážitkový raut s Kuchaři do domu: Pro podnikatelský klub Negotium jsme zajistili luxusní raut v Bistru Jan Paukert

V krásném moderním Bistru Jan Paukert s VIP kuchařem Radkem Příhonským se konala skvělá networkingová akce podnikatelského klubu Negotium. Kuchaři do domu spojují zážitkové menu, zábavu a networking.

čtěte více...
Více z kategorie aktuality naleznete ZDE