KAŽDÝ MÁME SVÉ MĚSÍČNÍ ZMANENÍ, ALE I BYLINKU
Astrologové dokázali, že lidé narození ve stejném znamení mívají nejen společné charakterové vlastnosti, ale mohou se u nich objevit i stejné nemoci. Není však pravidlem, že se tak opravdu stane. Záleží na vrozených dispozicích a hlavně na životním stylu.
BERAN
Lidé narození v tomto znamení se snaží veškeré problémy řešit co nejrychleji, nemají ani čas ležet v posteli, pokud jsou nemocní. Proto také občas trpí bolestmi hlavy. Je třeba zvolnit tempo, zklidnit se. K tomu dopomůžou šišky z chmele. Lze z nich připravit čaj, anebo si je zašít do polštářku a dávat si ho pod hlavu.
Na prochladnutí pomůže čaj z černého bezu a česnek v jakékoliv úpravě.
BÝK
Lidé narození v tomto znamení netrpí žádnou závažnější chorobou, nemoci se jim vyhýbají. Mají zdravou chuť k jídlu, někdy až se sklonem k přejídání. Proto mívají problémy s trávením, od kterých jim pomůže artyčok.
Při bolesti v krku je vhodný jitrocelový nebo podbělový čaj a také petržel, která má dezinfekční účinky.
BLÍŽENCI
bývají často nervozní, proto by měli popíjet čaj z kozlíku lékařského.
Problémy s trávením upraví odvar z lněného semínka, který pomůže i při kašli.
RAK
mívá podrážděný žaludek a špatnou látkovou výměnu. Zde pomůže zázvor, sušený i čerstvý, nebo mátový čaj.
Někteří raci trpí nadváhou, v pokročilejším věku může dojít k problému s tlakem. Na hormonální rovnováhu je pro ženy vhodný odvar z kontryhele nebo měsíčku lékařského.
LEV
mívá od neustálého shonu a stresu podrážděná játra a žlučník. Zde pomůže šťáva z červené řepy nebo artyčoku.
Případné problémy s tlakem odstraní arnika. Pravidelné přidávání petrželky a bazalky do jídla celkový stav jen vylepší.
PANNA
Lidé v tomto znamení své zdraví nezanedbávají. Přesto se jim nevyhnou problémy s trávením, na jejich odstranění je vhodný zelený salát, do jídla by měli přidávat kopr, kmín a zázvor. Vhodný je také odvar z eukalyptu nebo slézu. Problémy s játry způsobené stresem zmírní čajem z majoránky.
VÁHY
se těžko rozhodují, obávají se jakékoli změny. To se odráží na špatné funkci ledvin, které podpoří čaj z meduňky. Na jaře by si měli dopřát detoxikační kopřivovou kůru. Odvarem z kopřiv si mohou proplachovat vlasy a popíjet kopřivový čaj. Pak je úspěch zaručený.
ŠTÍR
mívá vyšší krevní tlak, problémy s pohlavními orgány a se střevy. Na posílení krevního oběhu by měl užívat česnek, chilli papričky pak vylepší trávení. Celkový stav ještě ozdraví ostružinové listí, pelyněk a křen.
STŘELEC
by se měl více věnovat zdravému životnímu stylu, lehce totiž přibírá na váze. I když ví, co je pro něj škodlivé, neodepře si to, protože mu chutná. Za problémy s trávením může právě přejídání. V tomto případě pomůže pampeliška, proto ji na jaře přidáváme do salátů, nebo z ní připravíme čaj, který popíjíme po doušcích. Na posílení jater je vhodný čaj z čekanky a řepíku lékařského. Odvar z macešek uleví pocitu plnosti a zrychlí metabolismus.
KOHOZOR
Lidé narození v tomto znamení nemívají se zdravím problémy, pokud se nějaké vyskytnou,
nejlépe jim prospívá kostival lékařský, a to na problémy s klouby. Bylinu použijeme jako obklad. Pomohlo by i mírné omezení masa a zvýšená konzumace celozrnného pečiva, zeleniny a ovoce.
Na očistu těla je vhodná máta, meduňka, kopřiva i třezalka, také čaj z heřmánku. Problémům s revmatismem i špatné pleti pomůže odvar z březového listí, na vlasy pak oplachování přesličkou..
VODNÁŘ
Vodnář by měl trochu polevit, naučit se odpočívat. Na látkovou výměnu mu pomůže odvar z černého bezu, pokud musí být slazený, tak medem. Nervům uleví odvar z třezalky tečkované. Výtažek z jmelí uvolní křeče v nohách. Vhodný je i čaj z mateřídoušky, měsíčku nebo listů rybízu.
RYBY
Lidé narození v tomto znamení mohou mít problémy s játry a slinivkou, Měli by do jídelníčku zařadit zázvor, kmín, popíjet odvar ze semínek kopru. Nepodléhat stresu, dělat si čaj z meduňky nebo hlohu. Vhodná je i třezalka, dobromysl nebo měsíček.
Bylinky můžeme užívat formou čaje, lze smíchat i několik druhů dohromady. Zprudka nechladíme, čaj by ztratil léčivé účinky. Lze jím čistit i rány nebo nečistou pleť.
Bylinná koupel by neměla trvat déle než 20 minut, při teplotě do 40°C.
Bylinný obklad necháme působit asi dvě hodiny.
Autor: Eva Ch.
TIP:
Plánujete oslavu nebo párty? Záleží Vám na akci? Jste zaneprázdněni? Objednejte si profesionálního kuchaře! Kompletně se o akci postará! Přijede za Vámi - domů, zahradu, na chatu, do zázemí firmy.
KUCHAŘI DO DOMU - je největší seznam osobních kuchařů a catering z celé ČR. K objednání na Vaše akce - rodinné i firemní!
Oslava bez práce v soukromí se vyplatí! Spočítejte si, kolik času a peněz ušetříte nákupy, stáním ve frontách, pronájmem salónků, drahé alkoholické a nealkoholické nápoje. Užijte si čerstvé delikatesy od šéfkuchaře.
Jak objednat kuchaře nebo catering?
Vaši poptávku pošleme více mistrům kuchařům. Sami si vyberete nejlepší nabídku menu, cenovou nabídku a svého osobního kuchaře.
Zadejte ZDARMA POPTÁVKU: ZDE
Paprika obsahuje betakaroten, který se v těle mění na vitamín A, lykopen – červené rostlinné barvivo antioxidačního účinku. Červenou papriku můžeme nechat spálit dočerna, po včasném oloupání je zase červená.
čtěte více...Hrušky jsou velmi chutné ovoce, obsahují větší množství sacharidů, mají nízký obsah tuků a proteinů. Patří vedle jabloní k našim nejrozšířenějším ovocným stromům. Mezi ovocnými stromy se dožívá nejvyššího věku.
čtěte více...Měsíček lékařský má květy, které lze přidat do salátů, čerstvé i sušené, jako ozdobu do pomazánek, polévek. Rýži dodává pikantní chuť. Měsíčková šťáva povzbuzuje játra i žlučník, posiluje slinivku břišní a ulevuje křečím.
čtěte více...Máta peprná je ze všech mát tou nejcennější, má velké hojivé účinky způsobené vysokým obsahem mentolu. Syrová je vynikající jako ochucovadlo do salátů, omáček nebo želé. Výborná je k mletému čí jehněčímu masu.
čtěte více...Podběl se užívá při zánětech horních cest dýchacích, k potlačení zánětů a k lepšímu odkašlávání. Byl zjištěn močopudný a antiastmatický účinek. Podběl by se měl užívat po dobu 4 – 6 týdnů, vzhledem k obsahu toxických alkaloidů.
čtěte více...Podle lidových doporučení chia semínka zlepšují imunitu, regenerují tkáně, příznivě ovlivňují pokožku, chrání před dehydratací organismu, snižují cholesterol a riziko vzniku osteoporózy. Doporučují se při dietě a cukrovce, neobsahují lepek.
Mladý ječmen podporuje zdravý růst. „Zelené" bílkoviny léčí vředy a chrání povrchové tkáně a sliznice. Vitamíny a ostatní živiny v Mladém ječmeni zůstávají téměř nedotčené. Mladý ječmen se vyznačuje silnou antioxidační aktivitou.
čtěte více...Vánočka je symbolem života a plodnosti, svým tvarem připomíná Ježíška v peřince. Podle množství tuku dělíme vánočky na máslovou, její těsto je těžší, obsahuje více droždí, je nižší a méně nadýchaná než tuková. Chutná ale lépe.
čtěte více...Sušené švestky působí preventivně proti výskytu hemeroidů a nádorům tlustého střeva. Rozpustná vláknina ze sušených švestek příznivě ovlivňuje stěny střev a snižuje cholesterol v krvi.
čtěte více...Doporučují se lidem s onemocněním srdce, poruchami látkové výměny, i na problémy s prostatou. Působí také jako prevence rakoviny dělohy, slinivky, jícnu. Podporují imunitu, mají antioxidační účinky.
čtěte více...Dužnina kokosu obsahuje 60 % tuku, proteiny, křemík, hořčík, draslík, fosfor, cukry, nenasycený tuk, vlákninu a glycidy. Léčí nervové nemoci, podporuje paměť, odstraňuje nečistoty pleti.
čtěte více...Je prospěšná pro krevní oběh, pokožku i vlasy, posiluje nervovou soustavu, stavbu kostí, zbavuje tělo jedů. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám, stejně jako dětem do tří let, lidem s ledvinovým onemocněním.
čtěte více...Rukola má nahořklou chuť připomínající ředkvičky. Konzumace listů působí proti únavě, posiluje imunitu, odvar z kořene odstraňuje zažívací problémy. Rostlina má močopudné účinky, pročišťuje krev.
čtěte více...Zánět ledvin je vážné onemocnění vylučovací soustavy a je nutné, aby k zahájení jeho léčby došlo co nejdříve. Nemocný by měl vždy navštívit lékaře. Na každé onemocnění ale odjakživa byly bylinky.
čtěte více...Vlastnoručně vytvořený dárek v podobě něčeho sladkého potěší každého z nás, obzvlášť darujeme-li jej právě v den svatého Valentina. Chceme-li koblížek použít jako valentinku, vložíme ho do malého celofánového sáčku.
čtěte více...