Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Jsme členy Hospodářské komory.
AKC ČR AKC ČR a WACS

Můžu zhubnout, když si dám pivo nebo jiný alkoholický nápoj?


Ilustrační fotografie

Začíná teplejší období, otvírají se terasy a zahrádky restaurací, které lákají k posezení a pití něčeho dobrého. Odkládáme i kabáty a na mnohé z nás se přes zimu usadilo pár kilo navíc. Můžeme si dát drink či pivo? Nebo ho musíme při shazování kil vynechat? Podle odborníků velmi záleží na tom, o jaký druh alkoholu se jedná a v jakém množství. Pivo má pro náš organismus celou řadu pozitivních účinků a byla by škoda ho úplně přestat pít. Navíc má dokonce nižší kalorickou hodnotu než mnohá červená vína.

Obecně platí, že doporučená denní dávka alkoholu je 20 až 30 gramů. To znamená, že muž může vypít denně tři třetinky klasického ležáku, žena o jednu méně, aniž by přibrala. Je nutné správně rozložit stravu a pohyb. Pivo i víno jsou bohaté na množství látek zdraví prospěšných, například minerály, draslík, hořčík, selen, vitamín C, E, antioxidanty. Tyto látky ochraňují před volnými radikály. Přitom pivo je navíc zdrojem vitamínu B2, B3, B6, B9 a B12 a rozpustné vlákniny. V půllitru je asi 30% denní dávky. Nealko pivo má navíc tu přednost, že dokáže tělo rychle zavodnit a vyrovnat hladinu iontů. Pivní břicho tedy nemusíme spojovat s konzumací piva, ale spíše s nadměrnou konzumací jídla a nedostatkem pohybu.

Všeho moc škodí, jak říká staré přísloví. Tak i nadměrná konzumace alkoholu je pro naše zdraví škodlivá. Energetickou hodnotu alkoholických nápojů tvoří právě alkohol, ale i cukr.
Trenéři upozorňují, že dvě deci bílého suchého vína mají stejnou kalorickou hodnotu jako ¾ sladkého větrníku nebo 20g muffinu. Dodává, že průměrný konzument vína vypije tolik kalorií, jako by snědl 141 porcí zmrzliny a alkohol tak tvoří 10% celkového příjmu kalorií.

Výzkumy prokázaly, že pití alkoholu před jídlem podporuje chuť, a tak člověk sní až o 33% kalorií víc.
Tabulka alkoholických nápojů zpracovaná odborníky udává, že 400kJ obsahuje:
3,1dcl světlého 10°piva, 1,8dcl černého piva, 0,28dcl vaječného koňaku, 4,8dcl vinného střiku v poměru víno-voda 1:2, 1,8dcl bílého suchého vína, 0,5dcl šumivého sladkého vína.
Některé nápoje, např. vaječný likér, obsahují kromě cukru i tuk. Dvě deci koňaku s obsahem 2 700 kJ můžeme nahradit osmi sklenkami vinného střiku nebo třeba osmi sklenkami dia coly s červeným vínem.

Kdo pije alkohol večer, kdy se metabolismus zpomaluje, škodí mu koncentrovaná energie a ukládá se ve formě podkožního tuku.

Závěrem tedy můžeme říci, že každodenní pití není vhodné, mnoha lidem po 5 až 10 letech způsobuje problémy s játry. Sklenka denně na uvolnění může způsobit závislost uvádí někteří odborníci na zdravý životní styl.
Jeden panák tvrdého alkoholu je kaloricky stejně hodnotný jako rohlík z bílé mouky, dvě sušenky nebo jablko.

Autor: Eva Ch.
TIP:
Čeká vás příprava rodinné oslavy, jubilea, svatba, firemní akce, grilování, garden párty?
Nebaví vás starosti, nákupy, fronty, vaření, úklid kuchyně? NENAMÁHEJTE SE S PŘÍPRAVOU OSLAVY! UŽIJTE SI SE SVÝMI HOSTY!
Záleží Vám na úspěchu akce? Objednejte si osobního profesionálního kuchaře! Kompletně se o akci postará! Přijede za Vámi - domů, zahradu, na chatu, do zázemí firmy, klubu. Kuchař sestaví vaše oblíbené menu, nakoupí, přiveze inventář, navaří, naservíruje, uklidí kuchyň, pobaví hosty a odjíždí.

Oslava bez práce v pohodlí a soukromí se vyplatí! Spočítejte si, kolik času, práce a peněz ušetříte nákupy, stáním ve frontách, vařením, úklidem, pronájmem salónků, drahé alkoholické a nealkoholické nápoje. Užijte si čerstvé delikatesy od šéfkuchaře.

Kde hledat kuchaře nebo cateringové služby?
Objednejte na portálu Kuchaři do domu.cz - největší seznam osobních kuchařů a cateringových firem na objednání na Vaše akce. Celá ČR. 

Jak objednat kuchaře
na oslavu nebo catering?
Vaši poptávku pošleme více mistrům kuchařům a firmám. Sami si vyberete nejlepší nabídku menu, cenovou nabídku.
ZADAT POPTÁVKU: ZDE  - www.Kucharidodomu.cz

Ostatní

Paprika: Víte, že se používá jako zelenina, koření nebo jako lék?

Paprika obsahuje betakaroten, který se v těle mění na vitamín A, lykopen – červené rostlinné barvivo antioxidačního účinku. Červenou papriku můžeme nechat spálit dočerna, po včasném oloupání je zase červená. 

čtěte více...

Hrušeň obecná: Mezi ovocnými stromy se dožívá nejvyššího věku

Hrušky jsou velmi chutné ovoce, obsahují větší množství sacharidů, mají nízký obsah tuků a proteinů. Patří vedle jabloní k našim nejrozšířenějším ovocným stromům. Mezi ovocnými stromy se dožívá nejvyššího věku.

čtěte více...

Bylinky a vaření: Měsíček lékařský

Měsíček lékařský má květy, které lze přidat do salátů, čerstvé i sušené, jako ozdobu do pomazánek, polévek. Rýži dodává pikantní chuť. Měsíčková šťáva povzbuzuje játra i žlučník, posiluje slinivku břišní a ulevuje křečím.

čtěte více...

Bylinky: Máta peprná v kuchyni

Máta peprná je ze všech mát tou nejcennější, má velké hojivé účinky způsobené vysokým obsahem mentolu. Syrová je vynikající jako ochucovadlo do salátů, omáček nebo želé. Výborná je k mletému čí jehněčímu masu.

čtěte více...

Podběl: Znáte jeho zdravotní účinky a použití?

Podběl se užívá při zánětech horních cest dýchacích, k potlačení zánětů a k lepšímu odkašlávání. Byl zjištěn močopudný a antiastmatický účinek. Podběl by se měl užívat po dobu 4 – 6 týdnů, vzhledem k obsahu toxických alkaloidů.

čtěte více...

Poklad aztéckých běžců neboli chia semínka

Podle lidových doporučení chia semínka zlepšují imunitu, regenerují tkáně, příznivě ovlivňují pokožku, chrání před dehydratací organismu, snižují cholesterol a riziko vzniku osteoporózy. Doporučují se při dietě a cukrovce, neobsahují lepek.
 

čtěte více...

Znáte Mladý ječmen? Má významné účinky na zdraví!

Mladý ječmen podporuje zdravý růst. „Zelené" bílkoviny léčí vředy a chrání povrchové tkáně a sliznice. Vitamíny a ostatní živiny v Mladém ječmeni zůstávají téměř nedotčené. Mladý ječmen se vyznačuje silnou antioxidační aktivitou.

čtěte více...

Vánočka: Historie pečení, rekordy a zajímavosti

Vánočka je symbolem života a plodnosti, svým tvarem připomíná Ježíška v peřince. Podle množství tuku dělíme vánočky na máslovou, její těsto je těžší, obsahuje více droždí, je nižší a méně nadýchaná než tuková. Chutná ale lépe.

čtěte více...

Připravme si sladké a zdravé mlsání nejen na zimu! Sušené švestky

Sušené švestky působí preventivně proti výskytu hemeroidů a nádorům tlustého střeva. Rozpustná vláknina ze sušených švestek příznivě ovlivňuje stěny střev a snižuje cholesterol v krvi.

čtěte více...

Rajská jablíčka: Využití v kuchyni a domácí výroba kečupů

Doporučují se lidem s onemocněním srdce, poruchami látkové výměny, i na problémy s prostatou. Působí také jako prevence rakoviny dělohy, slinivky, jícnu. Podporují imunitu, mají antioxidační účinky.

čtěte více...

Kokos: Největší semínko světa!

Dužnina kokosu obsahuje 60 % tuku, proteiny, křemík, hořčík, draslík, fosfor, cukry, nenasycený tuk, vlákninu a glycidy. Léčí  nervové nemoci, podporuje paměť, odstraňuje nečistoty pleti.

čtěte více...

Reveň, lidově zvaná rebarbora: Prospěšná našemu zdraví, ale...

Je prospěšná pro krevní oběh, pokožku i vlasy, posiluje nervovou soustavu, stavbu kostí, zbavuje tělo jedů. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám, stejně jako dětem do tří let, lidem s ledvinovým onemocněním.

čtěte více...

Rukola pro naše zdraví: Používáte ji v kuchyni?

Rukola má nahořklou chuť připomínající ředkvičky. Konzumace listů působí proti únavě, posiluje imunitu, odvar z kořene odstraňuje zažívací problémy. Rostlina má močopudné účinky, pročišťuje krev.

čtěte více...

Zánět ledvin: Bylinná podpůrná léčba

Zánět ledvin je vážné onemocnění vylučovací soustavy a je nutné, aby k zahájení jeho léčby došlo co nejdříve. Nemocný by měl vždy navštívit lékaře. Na každé onemocnění ale odjakživa byly bylinky.

čtěte více...

Koblížky z lásky a pověry na sv. Valentina

Vlastnoručně vytvořený dárek v podobě něčeho sladkého potěší každého z nás, obzvlášť darujeme-li jej právě v den svatého Valentina. Chceme-li koblížek použít jako valentinku, vložíme ho do malého celofánového sáčku.

čtěte více...
Více z kategorie zajimavosti naleznete ZDE