Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Jsme členy Hospodářské komory.
AKC ČR AKC ČR a WACS

Pěstování konopí a dostupné produkty


Ilustrační fotografie

Rostlin a se dá vypěstovat i doma. Roste nejen na zahradě a v lese, ale i ve skleníku a květináči, pokud má dost světla a vlhkosti.
Nejjednodušší je vysadit semínko na zahrádku a o její zdárný růst už se postará sluníčko a déšť. Poškodit ji ovšem může krupobití nebo škůdci.

V uzavřených prostorách se zasadí do boxu, vhodná je i stará skříň. Musí se ale regulovat sluneční světlo, živiny a vlhkost, důležitá je i ventilace. Odpadnou ale špatné povětrnostní podmínky a škůdci.

Pěstování konopí s vyšším než zanedbatelný obsahem THC (nad 0,3%) je u nás zakázáno. (THC, neboli tetrahydrocannabinol neboli delta-9-tetrahydrocannabinol je jeden z kanabionoidů a současně hlavní psychoaktivníla látkou v květenství konopí. Vypadá jako průhledné krystalky, po zahřátí lepí. THC je ve vodě špatně rozpustný, naopak v organických rozpouštědlech a tucích se rozpouští dobře). Jde o trestný čin nebo přestupek. Pěstování se doporučuje až po změně legislativy. K výrobě pryskyřice -THC- musí být samice. Samec ji opylí a potom tvorbu pryskyřice spíše omezuje. Dnes už jsou k dostání tzv. feminizovaná semena, ze kterých by měly vyrůst pouze samice.

Výzkumy ukázaly, že užívání marihuany může být škodlivé, ale ne tolik, jako jsou škodlivé fámy, které ji obklopují, pokud nejde o extrémní dávky. Proto je nutné se seznámit s veškerými vědecky podloženými fakty, které jsou již doloženy.

Průzkumy uvádějí, že trávu vyzkoušela více než polovina lidí ve věku 15 – 34 let. Dokonce přes 50% Čechů  souhlasilo s legalizací rekreačního užívání této drogy.

Neoprávněné přechovávání drog pro vlastní potřebu je nezákonné a postižitelné vždy v množství větším než malém.  Teprve zákon musí definovat, kdo je oprávněný drogy přechovávat. Patří sem zdravotnická zařízení, lékárny, laboratoře.

Mnohé starobylé i moderní přípravy konopí jsou z velké většiny pokusy o zastření marihuanové příchutě, což se některým konzumentům nelíbí. Například majun. Jde o slazený džem ochucený skořicí, hřebíčkem, kardamomem, muškátovým oříškem.

V současnosti jsou pro nás už dostupné produkty z konopí např. napouštěcí oleje na dřevo k ochraně před škůdci. V mnoha městech vznikly konopné lékárny, které nabízejí řadu krémů, olejů, semínka, ale i konopná vína. Droga má povolenou nízkou hladinu THC.
Zájem o produkty roste nejen v průmyslu kosmetickém a potravinářském, ale i u provozovatelů lázní a restaurací.

Autor: Eva Ch.

Víte, že v seznamu Kuchaři do domu.cz si můžete objednat profesionálního osobního kuchaře na rodinnou oslavu, firemní akci? Nebo kompletní catering?
V seznamu  KuchariDoDomu.cz najdete kuchaře profeionály, VIP kuchaře, lektory vaření, odborníky zdravě výživy a lékařských diet, gastroporadce, foodstylisty a cateringové služby, kurzy vaření. K objednání z celé ČR.
 

Dobrou chuť!
Autor: Katka V.
TIP:
Čeká vás příprava rodinné oslavy nebo firemní párty? Záleží Vám na akci? Jste zaneprázdněni? Objednejte si profesionálního kuchaře!
Kompletně se o akci postará! Přijede za Vámi - domů, zahradu, na chatu, do zázemí firmy, klubu.
Oslava bez práce v soukromí se vyplatí! Spočítejte si, kolik času, práce a peněz ušetříte nákupy, stáním ve frontách, pronájmem salónků, drahé alkoholické a nealkoholické nápoje. Užijte si čerstvé delikatesy od šéfkuchaře.

Kde hledat kuchaře?
Vyberte si mistra kuchaře nebo catering na portálu: www.KuchariDoDomu.cz - největší seznam osobních kuchařů a catering na objednání na Vaše akce. Celá ČR. 

Jak objednat
kuchaře na oslavu nebo catering?
Vaši poptávku pošleme více mistrům kuchařům. Sami si vyberete nejlepší nabídku menu, cenovou nabídku a svého mistra kuchaře.
ZADAT POPTÁVKU: ZDE  
S KUCHAŘI DO DOMU MÁTE KLID A POHODU.   

Ostatní

Paprika: Víte, že se používá jako zelenina, koření nebo jako lék?

Paprika obsahuje betakaroten, který se v těle mění na vitamín A, lykopen – červené rostlinné barvivo antioxidačního účinku. Červenou papriku můžeme nechat spálit dočerna, po včasném oloupání je zase červená. 

čtěte více...

Hrušeň obecná: Mezi ovocnými stromy se dožívá nejvyššího věku

Hrušky jsou velmi chutné ovoce, obsahují větší množství sacharidů, mají nízký obsah tuků a proteinů. Patří vedle jabloní k našim nejrozšířenějším ovocným stromům. Mezi ovocnými stromy se dožívá nejvyššího věku.

čtěte více...

Bylinky a vaření: Měsíček lékařský

Měsíček lékařský má květy, které lze přidat do salátů, čerstvé i sušené, jako ozdobu do pomazánek, polévek. Rýži dodává pikantní chuť. Měsíčková šťáva povzbuzuje játra i žlučník, posiluje slinivku břišní a ulevuje křečím.

čtěte více...

Bylinky: Máta peprná v kuchyni

Máta peprná je ze všech mát tou nejcennější, má velké hojivé účinky způsobené vysokým obsahem mentolu. Syrová je vynikající jako ochucovadlo do salátů, omáček nebo želé. Výborná je k mletému čí jehněčímu masu.

čtěte více...

Podběl: Znáte jeho zdravotní účinky a použití?

Podběl se užívá při zánětech horních cest dýchacích, k potlačení zánětů a k lepšímu odkašlávání. Byl zjištěn močopudný a antiastmatický účinek. Podběl by se měl užívat po dobu 4 – 6 týdnů, vzhledem k obsahu toxických alkaloidů.

čtěte více...

Poklad aztéckých běžců neboli chia semínka

Podle lidových doporučení chia semínka zlepšují imunitu, regenerují tkáně, příznivě ovlivňují pokožku, chrání před dehydratací organismu, snižují cholesterol a riziko vzniku osteoporózy. Doporučují se při dietě a cukrovce, neobsahují lepek.
 

čtěte více...

Znáte Mladý ječmen? Má významné účinky na zdraví!

Mladý ječmen podporuje zdravý růst. „Zelené" bílkoviny léčí vředy a chrání povrchové tkáně a sliznice. Vitamíny a ostatní živiny v Mladém ječmeni zůstávají téměř nedotčené. Mladý ječmen se vyznačuje silnou antioxidační aktivitou.

čtěte více...

Vánočka: Historie pečení, rekordy a zajímavosti

Vánočka je symbolem života a plodnosti, svým tvarem připomíná Ježíška v peřince. Podle množství tuku dělíme vánočky na máslovou, její těsto je těžší, obsahuje více droždí, je nižší a méně nadýchaná než tuková. Chutná ale lépe.

čtěte více...

Připravme si sladké a zdravé mlsání nejen na zimu! Sušené švestky

Sušené švestky působí preventivně proti výskytu hemeroidů a nádorům tlustého střeva. Rozpustná vláknina ze sušených švestek příznivě ovlivňuje stěny střev a snižuje cholesterol v krvi.

čtěte více...

Rajská jablíčka: Využití v kuchyni a domácí výroba kečupů

Doporučují se lidem s onemocněním srdce, poruchami látkové výměny, i na problémy s prostatou. Působí také jako prevence rakoviny dělohy, slinivky, jícnu. Podporují imunitu, mají antioxidační účinky.

čtěte více...

Kokos: Největší semínko světa!

Dužnina kokosu obsahuje 60 % tuku, proteiny, křemík, hořčík, draslík, fosfor, cukry, nenasycený tuk, vlákninu a glycidy. Léčí  nervové nemoci, podporuje paměť, odstraňuje nečistoty pleti.

čtěte více...

Reveň, lidově zvaná rebarbora: Prospěšná našemu zdraví, ale...

Je prospěšná pro krevní oběh, pokožku i vlasy, posiluje nervovou soustavu, stavbu kostí, zbavuje tělo jedů. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám, stejně jako dětem do tří let, lidem s ledvinovým onemocněním.

čtěte více...

Rukola pro naše zdraví: Používáte ji v kuchyni?

Rukola má nahořklou chuť připomínající ředkvičky. Konzumace listů působí proti únavě, posiluje imunitu, odvar z kořene odstraňuje zažívací problémy. Rostlina má močopudné účinky, pročišťuje krev.

čtěte více...

Zánět ledvin: Bylinná podpůrná léčba

Zánět ledvin je vážné onemocnění vylučovací soustavy a je nutné, aby k zahájení jeho léčby došlo co nejdříve. Nemocný by měl vždy navštívit lékaře. Na každé onemocnění ale odjakživa byly bylinky.

čtěte více...

Koblížky z lásky a pověry na sv. Valentina

Vlastnoručně vytvořený dárek v podobě něčeho sladkého potěší každého z nás, obzvlášť darujeme-li jej právě v den svatého Valentina. Chceme-li koblížek použít jako valentinku, vložíme ho do malého celofánového sáčku.

čtěte více...
Více z kategorie zajimavosti naleznete ZDE