Kuchaři do domu
Největší seznam osobních kuchařů a firem k pronajmutí na Vaše akce
Jsme členy Hospodářské komory.
AKC ČR AKC ČR a WACS

Krémy, nejen na dorty: Jak na ně?


Ilustrační fotografie

Krémy, které se vám budou hodit při pečení jakéhokoliv moučníku, ale i při výrobě cukroví.

Máslový krém s pudinkem

250 g másla necháme povolit při pokojové teplotě. Uvaříme si 1 vanilkový pudink v 450 ml mléka, do kterého dáme 2 lžíce cukru. Uvařený pudink odstavíme a necháme vychladnout, občas ho mírně promícháme, ne moc, aby nezřídl. Pudink vychladíme tak, aby měl podobnou teplotu jako změklé máslo. Tedy v žádném případě by neměl být úplně studený.

Poté si ušleháme máslo s vanilkovým cukrem a po částech (lžících) přidáváme pudink. Na vůni můžete přidat rum. Měl by mít také pokojovou teplotu. Rumu nedáváme velké množství, aby se krém nesrazil.  Kdo má raději krém více máslový, není třeba dávat celý pudink. Krém, který je více máslový, je po vychladnutí tužší. Zdá-li se vám krém málo sladký, je možné přidat moučkový cukr.

Čokoládový krém

Základ je stejný jako máslový s pudinkem. Na konci přidáme čokoládu, kterou jsme si rozpustili na páře. Do krému ji přidáváme vlažnou (nesmí tuhnout), samozřejmě nesmí být ani příliš horká. Zašleháváme opatrně po troškách. Místo čokolády je možné použít kakao (kvalitní kakaový prášek).

Tyto krémy jsou vhodné na zdobení dortů, ale i jako náplň do cukroví.


Máslový krém nastavovaný zkaramelizovaným mlékem

Máslo (250 g) opět necháme povolit při pokojové teplotě a poté postupně zašleháváme zkaramelizované mléko (množství dle chutě). Toto mléko je samo o sobě dostatečné sladké, proto není třeba přidávat cukr, ale samozřejmě je možné dosladit moučkovým cukrem. Také doporučuji dochutit trochou rumu.

Tento krém je vhodný jako náplň do vánočního cukroví.  

Tip – do tohoto krému přidávám 100-150 g namletých vlašských ořechů a používám jako náplň do vánočních ořechů, ale i jiného cukroví.


Pařížský krém

Je výborný jako náplň do dortů a jiných korpusů. Není příliš tuhý, ale chuťově výrazný.
2 smetany ke šlehání dáme do kastrůlku, přidáme nalámané kaštany (2-3 kusy), nebo čokoládu na vaření (100 g). Za stálého míchání přivedeme k varu a hned odstavíme na chladné místo. Do vychlazené smetany přidáme ½ změklého másla a vyšleháme hladký krém. Opět dáme pozor, aby vše mělo stejnou teplotu.
 
Autor: Katka V.
TIP:
Plánujete oslavu nebo párty? Nestíháte? Záleží Vám na akci? Objednejte si profesionálního kuchaře nebo catering!
Kompletně se o akci postará! Přijede za Vámi - domů, zahradu, na chatu, do zázemí firmy.
Oslava bez práce v soukromí se vyplatí! Spočítejte si, kolik času a peněz ušetříte nákupy, stáním ve frontách, pronájmem salónků, drahé alkoholické a nealkoholické nápoje. Užijte si čerstvé delikatesy od šéfkuchaře. Kuchařskou show, kurzy vaření světových kuchyní, catering s live cooking.
Vyberte si mistra kuchaře nebo catering na portálu: www.Kucharidodomu.cz - největší seznam osobních kuchařů a catering na objednání na Vaše akce. Celá ČR. 
ZADAT POPTÁVKU: ZDE

Ostatní

Tipy a triky na grilování: Renomovaný šéfkuchař a gastromanažer Martin Bušek

Tipy a triky na grilování radí renomovaný šéfkuchař a gastromanažer Martin Bušek.

čtěte více...

Jíška, zásmažka: Jak ji správně připravit? Tipy a triky kuchařů

Dobrá chuť jídla je závislá na dobrém provaření jíšky. Doba vaření jíšky je minimálně 20 minut Teplou hotovou jíšku ředíme studenou vodou, studeným vývarem nebo mlékem. Kdy použijeme světlou nebo tmavou?

čtěte více...

Luštěniny: Jak je správně uvařit? Desatero vaření luštěnin

Luštěniny obsahují velké množství potřebných bílkovin a s výjimkou sóji a arašídu neobsahují téměř žádné tuky. Namáčení luštěnin je velmi důležité, namáčením se rozpouštějí rostlinné cukry, nedostatečně rozpuštěné cukry způsobují nadýmání.

čtěte více...

Tipy a triky: Jak na chutnou rybí polévku?

K těm méně tradičním patří právě polévky rybí. Nejčastěji se v české kuchyni vaří polévky z ryb sladkovodních a to hlavně v období Vánoc. Ve specializovaných restauracích se nabízejí polévky z ryb mořských.

čtěte více...

Jak upéct nejlepšího krocana? Nákup, příprava a doba pečení

Chceme-li co nejchutnější maso, volíme maso z krocana jednoročního. Měl by mít šupinovitou, ale hebkou kůži na nohách s barvou kůže šedobílé. Na 1,5 kilogramu masa je třeba při pečení v troubě cca 60 minut.

čtěte více...

Kapr: Tipy a rady jak zpracovat a připravit kapra

První krok k výtečné rybí pochoutce je samotný nákup a příprava ryby. Jak poznat čerstvou rybu? Skladování, úprava rybího masa, příprava kapra, správné smažení kapra.

čtěte více...

Polévky: Jaké jsou druhy polévek? Jak na nejlepší polévku?

K přípravě většiny polévek ať hnědých, masových, ale i bílých, zeleninových nebo krémových používáme jak základní potraviny, tak vývary. Ty připravujeme z různých druhů potravin. Asi nejkvalitnější vývar je z hovězího masa.

čtěte více...

Druhy omáček: Jak na dokonalé omáčky?

Při přípravě omáček je třeba řada znalostí, aby měly vyváženou chuť ale i správnou hustotu. Prvním krokem k dokonalé omáčce je příprava základu. Dokonalou chuť získáme, máme-li předem připravený vývar (fond).

čtěte více...

Jak přípravíme maso na vaření? Odležení, porcování, naklepání, klínkování masa

Před samotnou tepelnou úpravou masa je třeba jej důkladně připravit, aby maso mělo tu správnou chuť i konzistenci. Maso vždy krájíme přes vlákno.
 

čtěte více...

Houby: Letos už rostou! Tipy na zpracování hub

Způsobu zpracování hub je mnoho. Někdo dává přednost sušení, nakládání do tuku nebo soli, sterilování v sladkokyselém nálevu, jiný je uchovává v mrazničce. Jak na to? Dozvíte se v článku.

čtěte více...

Rýže: Nezbytná součást jídelníčku, druhy rýže a její použití

Rýže je považována za hlavní potravinu poloviny světové populace. Je hlavním zdrojem energie a důležitým zdrojem bílkovin pro organismus. Více minerálů a vitamínů obsahuje rýže méně čištěná.

čtěte více...

Perníčky: Jak si poradíme s jejich přípravou? Dobré rady

Receptů na perníčky je nepřeberné množství. Většina z nás se ale zdobení perníčků bojí, proto je raději nechává neozdobené. Zde jsou rady k cestě za krásnými a chutnými perníčky.

čtěte více...

Znáte přírodní barviva na obarvení velikonočních vajíček? Výzdoba na Velikonoce

Pečlivě a vkusně nazdobený stůl v období Velikonoc je oříškem. Na barvení vajíček lze použít také přírodní barviva. Zdobení, které ještě neznáte!

čtěte více...

Zamrazování pečiva: Ano či ne?

Velmi dobře lze zamrazit téměř všechny druhy pečiva. Jak nejlépe zamrazovat záleží na tom, zda zamrazujeme pečená nebo syrová těsta.

čtěte více...

Cukroví: Kdy začít? Osvědčené vychytávky při pečení!

Cukroví upečené z kvalitního čerstvého, kvalitního másla je bez diskuzí to nejlepší. Aby i to doma upečené cukroví bylo tak jak má být, měli bychom se na jeho přípravu náležitě připravit.
 

čtěte více...
Více z kategorie tipy-a-triky naleznete ZDE